Четвер, 30 Травня, 2024

Планується знесення ще одного дореволюційного особняка – архітектурної пам’ятки

Останнім часом у нашому місті спостерігається сумна тенденція, яка пов’язана зі знесенням багатьох старовинних будівель, що входять до фонду архітектурних пам’яток. І ось, дуже скоро на нас, здається, чекає чергове зникнення історичного особняка, з яким пов’язана доволі дивна історія, згідно із якою будівлю фактично позбавили охоронного статуса .

Докладніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на usionline та culturemeter.

Сумнівні власники

Власником двоповерхового дореволюційного особняка, місцем розташування якого є одеська вулиця, назва якої присвячена Вірі Інбер, є невідома громадська організація в особі “Соціально-правозахисної”. Проте, як з’ясувалося, суспільні відносини є основним профілем її діяльності лише де-юре.

Свого часу Департаментом, який відповідає за комунальну власність, вищезгаданий особняк, який потребує ремонту, був зданий у найм. Але споруда була захищена від того, щоб її знесли, адже вона є архітектурною пам’яткою. Цей аспект дуже заважав уявним “суспільникам” реалізовувати свої плани.

Судовий процес

“Громадниками” було подано позовну заяву щодо культурного Департаменту. У позові йшлося про зняття охоронного статусу з будівлі. Крім цього, заява була мотивована тим, що особливий статус споруди став відомим із документів, які зберігаються в Одеському обласному Державному архіві. Ці відомості поставили під сумнів орендний договір.

Позбавлення охоронного статусу

За підсумками розгляду справи, суддею Світланою Корою, було винесено рішення щодо того, що додавання старовинної будівлі до переліку архітектурних пам’яток порушує права орендаря, адже виходячи з договірних умов він зобов’язаний проводити ремонт у приміщеннях, а Департамент, який відповідає за комунальну власність, підписав договір, не узгодивши його зі структурою, що охороняє культурну спадщину.

Суддею було зроблено висновок про те, що Департаментом не було надано доказів, що споруда була віднесена до архітектурних пам’ятників за законодавством, яка діяла 1993-го, адже на будівлю була відсутня облікова документація.

Проте відповідь Департаменту щодо того, що на той час це не було необхідно, не було враховано.

Суддя також повідомила, що вона не отримала доказів щодо того, що особняк є історичною, науковою, мистецькою чи іншою культурною цінністю.

На підставі цього суддею було визнано розпорядження від 1993-го в якості незаконного, чим фактично будівля була виведена зі списку об’єктів, що знаходяться під охороною.

Нагадуємо, що у нашому місті за період останніх п’яти років були знищені історичні будинки, кількість яких давно перевищила один десяток. І ці події, на жаль, стають нашою сумною дійсністю.  У ході проведення цієї процедури майже всі споруди були викреслені з переліку архітектурних пам’яток за допомогою судових інстанцій чи представників державних структур.

Фото: usionline

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.