Середа, 29 Травня, 2024

IT-працівник з нуля: як в Одесі засвоїти цю професію

Усі ми щодня знаходимося у пошуках кращого життя: шукаємо своє покликання, обираємо високооплачувану роботу, бажаємо займатися цікавою справою та мріємо, щоб усі ці пункти зійшлися в один.

Для багатьох таким ідеальним варіантом стає робота в IT-сфері. Це відносно нова сфера у світі професій та розвитку, що має безліч напрямів та перспектив.

Наскільки така діяльність виправдовує очікування? Що потрібно знати про цю сферу, перш ніж приступити до навчання? Як стати IT-шником в Одесі та отримувати задоволення від роботи? Більше на odessa-future.com.ua.

Переваги роботи в ІТ-сфері

Як уже згадувалося раніше, IT-сфера досить нова професія, що з’явилася приблизно на початку ХІХ століття. Попри це, у такій сфері щодня з’являються нові напрямки, цікаві завдання та проєкти.

Варіантів, якою саме вузькоспрямованою справою зайнятися, багато й вирішувати лише вам. В IT-діяльності ви можете займатися розробкою, дизайном, аналітикою, маркетингом, менеджментом, програмуванням, проєктуванням, тестуванням та ще безліччю інших напрямків.

Виходить що однією з основних переваг цієї сфери є великий вибір напрямків. Ви можете опанувати кілька тих, що сподобалися і не страждати від нудної, одноманітної роботи.

Ще одна перевага сфери IT є можливість працювати віддалено. Вам не доведеться щодня вставати умовно о 6-й ранку і діставатися через все місто до офісу. Проте компанії бувають різними й часом обов’язковою умовою буде щоденна робота на підприємстві.

Існує і третій варіант, коли компанія пропонує вибір співробітнику: робота в офісі або віддалено. За вами закріплюється офісне місце, але ви відвідуєте його тоді, коли вважаєте це за потрібне, за винятком зборів, нарад тощо.

Таким чином, ви можете вільно подорожувати, приходити працювати в кафе та не бути залежним від графіка.

Колектив у IT-компанії – найчастіше молоді люди. Для вас це може стати як перевагою (адже порозумітися з людиною вашого покоління простіше), так і недоліком (якщо ви єдиний вибиваєтеся з колективу).

Недоліки такої роботи

Попри те, що айті-сфера з’явилася нещодавно, в порівнянні з іншими напрямками, конкуренція все одно зростає швидко. Тисячі молодих та талановитих людей що обирають цю професію, готові працювати на хороший результат. У зв’язку з цим вимоги до фахівців також ростуть, а на ваше місце може претендувати не один десяток людей.

Це особливо стосується Одеси, адже у цьому місті IT-напрямок процвітає. У 2022 році нараховано майже 15 тисяч айтішників.

Для того, щоб вас прийняли на бажану посаду, необхідно багато вчитися і проявитися з кращого боку.

Крім знань безпосередньо в IT-сфері, від працівників вимагають ще володіння іноземними мовами (в обов’язковому порядку, англійською), а також дисциплінованості, відповідальності, пунктуальності та хорошої продуктивності.

Нерідко працівники IT-компаній потрапляють під скорочення, що, безперечно, дуже засмучує.

Якщо ви не любите сидячий спосіб життя – така робота не для вас. Адже за комп’ютером або ноутбуком доведеться проводити щодня по 8-10 годин, виконуючи різноманітні завдання, що вимагають зібраності та концентрованості.

Окрім цього, власникам гуманітарного складу розуму чи творчим особам буде складно займатися роботою в IT. Адже вона здебільшого пов’язана з технічними розрахунками, цифрами, кодами.

Але не варто засмучуватися передчасно: якщо ви хочете займатися більш творчою справою, вам підійде такий напрямок як дизайн.

Де навчитися професії в Одесі

Одеса – місто великих можливостей. Тут можна вивчитися практично на будь-яку професію: від найстаріших до сучасних, у тому числі у сфері IT.

Якщо ви бажаєте засвоїти цю професію в Одесі, то є два варіанти: піти до міського ВНЗ або закінчити навчальні курси.

Говорячи про виші, варто зазначити, що комп’ютерним технологіям навчають у багатьох університетах та академіях.

Одна з найкращих одеських комп’ютерних академій називається “ШАГ”. Її вважають найпрестижнішою у місті. Хоч і навчання коштуватиме набагато дорожче, ніж у звичайних вишах, якість навчання тут на вищому рівні. Студенти, закінчивши академію, мають достатньо знань, щоб одразу влаштуватися на престижну посаду.

Інші ВНЗ вважаються посередніми, але навчальна програма відповідає всім необхідним вимогам. До них належать: Одеська національна академія зв’язку ім. О.С.Попова, Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, Одеська юридична академія, ОНАПТ, Одеський національний політехнічний інститут та інші.

Важливим фактом є те, що всі ці ВНЗ неодноразово звинувачували у корупції. Будьте готові, що ваші витрати за 4-5 років навчання можуть не виправдати ваших очікувань, і доведеться заплатити більше.

Навчальні курси

У сучасному світі люди, щоб засвоїти нову професію, віддають перевагу курсам, ніж навчанню ВНЗ. Адже головна проблема освітньої програми у навчальному закладі – це велика кількість непотрібних, застарілих предметів та занадто затягнутий період навчання.

У той час як на курсах, ви отримуєте лише найнеобхідніші знання у короткі терміни. Як правило, навчальні курси тривають від пів року до року.

Якщо ви віддасте перевагу курсам в місті, то варто звернути увагу на такі: “Спалах”, Hillel, Lemon.school, Mate academy.

Ще одна перевага курсів – можливість навчатися онлайн, не виходячи із дому. Якщо вам не сподобається жоден з одеських варіантів, завжди можна навчитися в інших містах України або навіть в іноземній компанії. Враховуючи, що онлайн навчання присутнє майже скрізь, вам не важко буде здійснити цей задум.

Як знайти роботу в місті

Отже, ви обрали для себе професію IT-шника, зважили всі “за” та “проти” визначилися з напрямком, здобули гідну освіту і тепер найцікавіше – як і де застосувати знання на практиці.

Одеса представляє низку можливостей. Якщо ви навчалися у цьому місті, знайти роботу буде ще простіше.

Багато одеських компаній після завершення навчання можуть запросити вас до своєї команди IT-шників: або працювати у сфері комп’ютерних технологій, або навчати інших.

Крім цього, у місті працюють такі IT-компанії: DataArt, ABP, Soral Digital, Cursor, Luxoft та ще багато інших.

Якщо жоден варіант вам не сподобався, завжди можна влаштуватися у компанію в іншому місті чи навіть країні: необов’язково прив’язувати себе саме до Одеси.

Пам’ятайте, чим краще й успішніше компанія, тим вищими будуть вимоги на затвердження вашої посади.

Багато IT-шників працюють і позиціонують себе, як фрілансери. Вони обирають один або кілька напрямів, що їх цікавлять, і опублікують на спеціальних платформах свої послуги. Замовники, спираючись на перелік послуг, укладають з ними домовленість, встановлюють дедлайн, пояснюють свій задум. Таким чином, ви самі вибираєте своїх клієнтів та кількість замовлень, працюєте не по графіку, а у комфортний для вас час. Але й оплата в такому випадку, залежатиме лише від вас та вашої продуктивності.

Спочатку клієнтів може бути небагато. Однак чим більше якісних проєктів ви завершите, чим більше хороших відгуків про вас залишать замовники, тим більша ймовірність, що справа просуватиметься успішно.

Найголовніше – не бійтеся розпочинати нову справу з нуля. Трохи завзяття, працьовитості, віри в себе та любові до своєї справи допоможуть вам досягти успіху в IT-сфері.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.