Субота, 25 Травня, 2024

Дзеркала та труби, або як на Молдаванці виробляють військове обладнання

“Є у нас у районі Молдаванки…” Багато одеситів знають цю пісню. А сьогодні у цього одного із найвідоміших районів міста з’явилася ще одне обличчя – воєнне. Далі на odessa-future.

В умовах, коли вся країна протистоїть Росії, яка нав’язала нам війну, Одеса нарощує свій оборонний потенціал. Місто, його узбережжя та під’їзди до нього вкриті мережею блокпостів, заховані під квадратні кілометри маскувальних сіток.

Як місто допомагає у боротьбі з ворогом

Місто забезпечує ЗСУ та бійців тероборони всім необхідним – по можливості. Жителі Одеси готують їжу, збирають гроші на потреби оборони. Не залишаються поза увагою переселенці та місцеві жителі, соціальні можливості яких значно впали через війну.

До питань оборони одесити підходять часом із властивим їм гумором. Військова гуморина в Одеському зоопарку, концерти на Олександрівському проспекті, виставки карикатур… Це далеко не повний список тих заходів, які покликані підняти дух городян і тих, кому вони дають притулок.

Що таке перископ і як його “працюють” на Молдаванці

Одеса забезпечує фронт справжньою технікою, без якої не можна обійтися. Йдеться про перископи, які масово виробляють… на Молдаванці. Так, той самий район, який у літературі, легендах, кіно представляли як самий бандитський, виробляють славиться сьогодні добрими справами. За повідомленням порталу parlament.ua,

у мікрорайоні налагодили виробництво перископів.

Цей військово-технічний прилад, що застосовується, насамперед у мотострілецьких частинах, дає можливість безперешкодно спостерігати за полем бою, не залишаючи укриття. Адже огляд позицій противника – важливий і необхідний елемент оперативно-тактичних дій, як із обороні, і у наступі.

Як розповідають умільці, методика виробництва дуже проста і потребує мінімальної кількості приладів та обладнання. Як часто буває в Одесі, тут не стали шукати щось вишукане, закликали на допомогу досить поширені матеріали: сантехнічні труби, два дзеркала та стрічку (можна сантехнічний скотч).

Жителі Молдаванки вже зробили понад 2 тисячі перископів, частину з яких вже змогли застосувати при виконанні бойових завдань захисники Миколаєва. Народний виріб оцінено ними на “відмінно”.

Відгуки з місць боїв дали старт серійному виробництву народних перископів, під час створення яких не обов’язкові виробничі потужності. Достатньо мати гараж або будь-яке підсобне приміщення.

Виконання фронтового замовлення натрапило на складність. Виявилося, що немає достатньої кількості куточків, якими з’єднують каналізаційні труби при виконанні сантехнічних робіт.

І, насамкінець, раціоналізатори з Молдаванки розкрили секрет одеського народного перископа: труба 50 мм, куточок (відведення) 50 мм/90 град., 2 дзеркала.

Скопіювати виробництво, діляться ентузіасти, можна з будь-якого регіону України, а замовлення може виконати будь-який учень 1-го курсу професійно-технічного ліцею.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.