Вівторок, 28 Травня, 2024

Все за планом: завершення реконструкції Олексіївського скверу

Олексіївський сквер не просто так називають серцем Молдаванки. По-перше, щодня по ньому проходить величезна кількість людей, які то поспішають на роботу, то просто насолоджуються гарною або не дуже погодою; а по-друге, від цього об’єкта, як річки, розтікаються багато вулиць Молдаванки. Ще є по-третє: поблизу скверу знаходиться трамвайне депо, перше і єдине у місті, яке будували спеціально для організації роботи трамваїв, а не реорганізували з конки. Плюс до всього, на території скверу є кілька пам’яток і, звичайно, свято-Олексіївський храм, побудований ще у кінці XIX століття, який пережив повне руйнування і воскрес на своєму ж законному місці. Далі на odessa-future.

Ще зовсім нещодавно сквер знаходився в занепаді: він ледве зберігав колишню красу, але з кожним днем ​​його частини обсипалися і обломлювалися. Щоб такий значний міський об’єкт не перетворився на привид минулого в особі руїн, почалася його реконструкція. Отже, про те, що повинно бути і що вже є.

Що повинно бути

Реконструкція чергового об’єкта паркового мистецтва була затверджена ще у вересні 2020 року. Цей проект не такий масштабний і грандіозний, як, наприклад, організація декількох меморіалів біля обласної державної адміністрації Одеси, де мається на увазі капітальна перебудова з безліччю нових прикрас (про це детальніше можна почитати тут), проте, не можна заперечувати, що облагородження території відіграє велику роль в інфраструктурі міста і перетворює його на кращу версію себе. 

Після засідання, в ході якого були визначені плани розвитку скверу, на офіційному сайті міста з’явилася наступна інформація: план передбачає прокладання нової плитки на пішохідній зоні, оновлення трамвайного полотна і установку огороджень між цими об’єктами; також облаштування майданчиків для ігор з дітьми та занять спортом, організацію освітлення, оновлення існуючих огорож; озеленення території з організацією автоматичного поливу, а також установка нових лав та урн, плюс, на території за планом повинна з’явитися громадська вбиральня.

Були і «порожні місця» у планах на сквер: проект мав на увазі зруб деяких дерев, однак, не було інформації про компенсацію цих зелених насаджень.

Також глава міста відзначив, що однією реконструкцією облагороджування Молдаванки не закінчиться: Олексіївський сквер — це тільки перший крок на шляху перетворення району.

Бюджет реконструкції: 37 млн ​​гривень.

Що вже є

До офіційного відкриття скверу залишається не так багато часу, але результати проведення робіт можна побачити вже зараз: оновлені трамвайні колії, працює обіцяне освітлення, також організована зазначена в документації система поливу.

Поки що роботи не завершені, адже у списку справ залишається установка обладнання для дитячого майданчика, також не до кінця прокладена плитка на проїжджій частині, а ще залишилося доробити огорожу: як пише od-news.com, вона виконана вже на 65% на момент 8 квітня 2021 року.

Завершення робіт по відновленню скверу планується до початку травня.

Фото: Vgorode

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.