Вівторок, 23 Квітня, 2024

Слобідська вулиця Одеси має шанс бути перейменованою: не всі одесити згодні

15-го червня поточного року в нашому місті закінчиться проведення громадських обговорень про те, щоб перейменувати вулицю Краснослобідську і дати їй назву Праведників світу, пише odessa-future.com.ua.

Процес обговорення і голосування організований сайтом соціально активного громадянина. За неповний тритижневий термін в голосуванні взяли участь шістдесят одеситів, а голоси виявилися розділеними п’ятдесят на п’ятдесят. 

Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на pushkinskaya.net

Чия ініціатива ? 

В Одеській міській раді розповіли, що ініціатива про перейменування вищевказаної вулиці належить раді єврейської асоціації Одеського регіону, а саме тим людям, які були гетівськими в’язнями і містилися в концтаборах нацистів. 

А ця вулиця якраз була дорогою до Слобідського гетто, коли була Друга світова війна і в Одесі була окупація. 

Назва зі змістом 

Праведником світових народів не просто називають цих людей, це є офіційним званням, що присуджується людям, які ризикуючи власним життям, рятували євреїв, коли був страшний Голокост. 

Таке звання присуджується Катастрофічно-Героїчним Національним Меморіалом. 

За задумом, за допомогою такого перейменування можна увічнити пам’ять про цих людей. 

Всього в нашій країні таким званням удостоєні понад дві тисячі осіб, а одеситів серед них двісті п’ятдесят. 

Той самий будинок, де тримали євреів

Рішення в руках одеситів 

Історико-топонімічною комісією Одеського виконкому було рекомендовано винесення питання щодо перейменування на всеміське обговорення.І для його проведення був обраний формат електронної консультації в рамках сайту соціально-активного громадянина через коронавирусну пандемії. До закінчення процесу обговорення також можна скористатися можливістю надіслати своє зауваження до департаменту з питань культури. 

Станом на даний момент в голосуванні взяли участь шістдесят одеситів. Підтримали перейменування тридцять два одесита, не підтримали – двадцять вісім. Для того, щоб стати учасником обговорення і прийняти участь в голосуванні, потрібно пройти реєстрацію в рамках порталу. 

Наше місто має дуже багату історію, і практично кожна вулиця в ньому має величезне значення в загальній міській історичній спадщині. 

Дуже важливо знати і пам’ятати ті події, які мали місце і відбувалися на вулицях рідного міста. Це потрібно, щоб зберегти свідомість одесита, а також повагу і любов до рідного міста і, звичайно, передати все це підростаючому поколінню. 

Ну, а як будуть розвиватися події щодо перейменування вищевказаної вулиці, будемо бачити далі, адже процес обговорення і голосування триватиме ще практично місяць. 

І незалежно від його результату, багато жителів нашого міста хоча б дізналися, завдяки цій ініціативі про той страшний шлях, яким була дана вулиця за часів Війни. Адже багато, напевно, про це навіть і не чули.

Фото : od.vgorode.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.