Субота, 25 Травня, 2024

Ще два одеських будинки перебувають у стані лиха

Вулиця Балківська представляє сьогодні один з найцікавіших куточків Одеси, хоча тут не прокладені екскурсійні маршрути. Вулиця тісно пов’язана з історією та еволюцією міського транспорту; до неї можна пройти по цікавих сходах і спусках, пише odessa-future.com.ua.

Балківка, 5: з аварійного в безпечні … на папері

Однак початок вулиці – черговий адреса архітектурного лиха. Там, під номером “5” прописаний так званий будинок А.І. Малявки, “багатий” зношеними ринвами, сіткою тріщин зі старого черепашнику, зруйнований фасад і, нарешті, критичний стан одного з опорних стін.

Мешканці будинку вже втомилися показувати, в якому стані опинилася 120-річна будова. Вони вже давно махнули рукою на прогнилі водостічні труби, в обхід яких біжить вода під час проливних дощів, що доставляють особливі клопоти саме жителям Балківської. Щоразу під час злив черепашник видає зловісний тріск.

Не треба бути фахівцем, щоб зрозуміти критичний стан будинку – його стіни утикані будівельними маячками. Перші з таких «маркерів» з’явилися тут майже 40 років тому.

Йдемо далі. Будинок небезпечно нахилився, що особливо добре видно при погляді на дверний отвір під’їзду. Місцеві жителі розповідають, що влітку після сильної зливи в підвальному приміщенні стався обвал. Зруйнувалася опорна міжкімнатна стіна.

Протягом багатьох років мешканці будинку неодноразово звертаються за допомогою до чиновників і до комунальників, але від них – ні відповіді, ні привіту …

А люди продовжують існувати в цьому будинку, оскільки життям це назвати складно. Вони побоюються за своє життя, адже в будь-який момент їх багатостраждальний будинок може не витримати та впасти.

Як з’ясувалося, один раз будинок був визнаний аварійним, але в результаті реформ ЖКГ, керуюча компанія, на баланс якої відійшов будинок, постаралася, щоб підопічний об’єкт вийшов зі здавалося б “рятувального” списку. Дивно це, кажуть мешканці.

Пам’ятник військової історії – в небезпеці!

Здавалося б, будівля, що знаходиться в розпорядженні вищого навчального закладу, зберегти легше. Насправді виявляється, що не все так просто, якщо подивитися з боку на старовинну будівлю по Градоначальницькій, 1 кут вулиці 10 Квітня. 

Якщо подивитися на будівлю з боку входу по вулиці 10 Квітня, то воно виглядає ще нічого. Однак, якщо ви не хочете зіпсувати це враження, не заходьте за кут, бо там ви побачите величезні тріщини, що простягнулися зверху вниз, так дерев’яні підпірки. Час від часу від будівлі відколюються шматки тинькування.

Однак, за словами жителів кварталу, історія не нова, їй вже років двадцять – тоді з’явилася маленька тріщина, на яку комунальники не звернули увагу. Тріщина росла, а уваги – нуль!

Протягом багатьох років жителі постійно звертаються за допомогою в різні кабінети, але їх голос ніхто не чує.

На відміну від будинку на Балківській, будівля на Градоначальницькій, 1 є пам’ятником архітектури та воєнної історії міста. Там у період оборони Одеси в 1941 році розташовувалася фронтова радіостанція. Але, мабуть, на цей факт керівництво міста закриває очі, а ті, хто хочуть їх відкрити, не мають для чиновників ніякого значення. Якщо так далі піде, то Одеса втратить чергового історико-архітектурного артефакту.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.