Четвер, 30 Травня, 2024

Розширення велодоріжок: потенціал для міста

Незважаючи на відсутність велодоріжок у достатній кількості, велосипедисти для Одеси та інших міст України зовсім не рідкість. Велосипедистів можна щодня побачити у конкретних місцях, наприклад, на Трасі Здоров’я, так і на проїжджій частині трапляються, пише odessa-future.com.ua.

Не секрет, що в Одесі велодоріжок не так вже й багато. Є також ряд проблем з тими велодоріжками, які вже зроблені — вони можуть обриватися на порожньому місці, таким чином велосипедисту доводиться виїжджати на проїжджу або пішохідну частину. Тим більше у багатьох людей у країнах, де велодоріжка є рідкістю, немає елементарного усвідомлення того, що це важлива частина системи дорожнього руху.

Як би там не було, але поступово велосипед стає все більш помітним і популярним видом транспорту. Нехай Одеській області й Україні в цілому ще далеко до стандартів Нідерландів у цьому питанні, але процес популяризації велопересування повільно просувається. І зараз стало відомо про перспективу розширення системи велодоріжок в Одесі. Отже, поговоримо про плани організації і про те, як це може позначитися на місті.

Перспектива організації

Велику схему проекту опублікували у телеграм-каналі «Думської». Важливо відзначити, що нині загальна протяжність велодоріжок в Одесі становить лише трохи більше 3 кілометрів, в той час як у Вінниці, наприклад (в якій населення менше), загальна довжина становить 67 кілометрів. З огляду на масштаби Одеси, її завантаженість у питанні транспорту і в цілому дорожню комунікацію, такі доріжки для велосипедистів — це практично нічого.

Новий проект має значно виправити цю ситуацію, проклавши маршрути від центру міста до Фонтану та Таїрова. Але це все ще далека від досконалості схема, адже велосипедистам доведеться починати свій шлях з конкретних точок. До цього ж їм доведеться як і раніше «штовхатися» або на пішохідних зонах з краю, або на проїжджій частині.

Велодоріжки: чи це необхідність?

Які зміни може привнести цей проект у розвиток міста? Почнемо з того, чому велодоріжки все-таки потрібні.

По-перше, організація цих шляхів допоможе убезпечити всіх учасників дорожнього руху. Це потрібно і для пішоходів у тому числі, тому що їм не доведеться озиратися і відскакувати від велосипедиста, який штовхається у натовпі. По-друге, природно, це потрібно і самим велосипедистам, особливо тим, яким доводиться долати великі відстані конкретно на проїжджій частині. У випадках ДТП за участю автомобіля і велосипеда саме велосипедист отримує максимум травм. Та й маневрувати на велосипеді серед купи машин досить страшно.

По-третє, правила дорожнього руху значно сковують велосипедистів, які їдуть по проїжджій частині. У деяких випадках їм заборонені повороти, якщо на дорозі є певна кількість смуг. Цей дискомфорт змушує шукати альтернативні шляхи або ж призводить до небезпечних ситуацій.

По-четверте, популяризація велопересування — це винятковий плюс і для здоров’я, і ​​для екології, і тут багато пояснювати не треба.

Але є також ряд незручностей. Почати можна з того, що швидкість на велосипеді завжди буде нижче, ніж на авто. З урахуванням заторів, можливо, на велосипеді іноді буде швидше, але все ж. Тому велошляхи повинні бути організовані максимально грамотно для оперативного пересування.

Плюс, як уже згадувалося, в Одесі немає культури дорожнього пересування у цьому питанні. Велодоріжками ходять пішоходи, не замислюючись про правила. І в підсумку це стає проблемою саме велосипедистів.

Як би там не було, але організація велоруху навряд чи стане мінусом для міста. Найголовніше, щоб на доріжках було якісне покриття, і сам маршрут був комфортним.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.