Середа, 29 Травня, 2024

Про найзатишніші місця в Південній Пальмірі

Сміх, культура, морське повітря, – все це ви точно відчуєте в Одесі, тільки до цього всього додається легкий єврейський акцент, пише odessa-future.com.ua.

Якщо піддатися чарам цього чарівного міста, то можна забути про існування будь-якого іншого. 

Тут хочеться зберегти в пам’яті абсолютно все. 

У нашому матеріалі з посиланням на myod.info ми розповімо вам про найвідоміші і затишнв місця, щоб ви зберегли в пам’яті відблиск того самого яскравого одеського погляду і гучного життєрадісного сміху, який буде вабити вас знову і знову. 

Найзнаменитіша вулиця 

Ну, звичайно, мова йде про Дерибасівську, в одному з дворів якої можна побачити маленьку статую на честь Людвіга Заменгофа, який жодного разу не був в нашому місті, проте саме він є автором есперантськоі штучної мови.  Коли ви ввійдете на цю вулицю, ви відразу відчуєте всю палітру її фарб, яскравих музичних ритмів і різноманітних розмов, – все це п’янить і точно закрутить голову кожному, і кожен точно згадає про свою безтурботної юності. 

Все це і є звуком одеського серця, теплота якої досягає самої душі і зберігається там на все життя, даючи зрозуміти, що немає нічого схожого на неї. 

Попри те, що ця вулиця є головною, саме тут ви можете відчути неймовірну легкість і приємну тишу. 

Домашня атмосфера і ніжний трепет тут теж огорнуть кожного. І звичайно, наявність численних ресторанів і кафетеріїв, де можна дізнатися не одну стару добру одеську історію, також порадує кожного.

Справжнім надбанням є те, що наявність цих затишних куточків абсолютно не заважає загальному стилю цієї старовинної вулиці. 

Однак якщо ви втомитеся від галасу ресторацій, ви можете пройти трохи далі і опинитися в чудовому міському саду, який є прекрасним місцем для відпочинку і насолоди життям для одеситів і гостей міста. Тут ви зустрінетеся з величезним фонтаном з оточенням різних квітів і милих ресторанів і, звичайно ж, літнім театром. 

Будівля з царственною величчю 

Серед одеситів існує легенда, згідно з якою численні пожежі в Оперному театрі відбулися через двох привидів, які мешкають тут впродовж століть. 

Багато хто думає, що головним одеським голосом є одеські дворики, де весь час щось відбувається, а в повітрі витають колючі фрази одеських жителів. Однак, насправді, спів Одеси набагато голосніший. 

Вона досить молода, але попри це, саме нею була задана основна культурна тональність усій державі, за допомогою свого неповторного Оперного театру. Він займався не один раз, і кожен раз говорили, що відновити його вже неможливо, проте у кожного бажаючого є можливість сьогодні їм помилуватися. 

Внутрішє убрання прикрашає старовинна позолота, завдяки якій очі милуються яскравим блиском. Також приміщення прикрашене величезними венеціанськими дзеркалами і оксамитовим залом, розкіш і красу якого ви відчуєте кожною клітинкою.

Легендарні сходи 

 

Звичайно, це ми про Потьомкінські сходи, які колись складали два десятка ступенів, однак згодом їх стало тільки сто дев’яносто дві, внаслідок того, що Приморську вулицю облаштовували. 

Завдяки ній з’єднується синява безкрайнього моря і неба, і відкривається доступ до центрального порту. 

У цього вишуканого архітектурного твору є статус одних з найкрасивіших європейських сходів. І цьому не завадила лаконічна строгість, яка абсолютно не бездушна і не прісна. 

Катакомбна загадка 

На даний момент Одеські катакомби простягаються на території приблизно два з половиною – три тисячі кілометрів. 

Завдяки підземній Одесі чіткість дихального ритму буде змінена. 

Про це місце чув абсолютно кожен. Тут легко може збитися кожен через неймовірні тунелі, лабіринти, несподівані тупики і безпросвітну темряву. 

Деякі місця повні підземних вод, за допомогою яких утворюються справжні водойми. 

З цим місцем пов’язаний не один десяток легенд , які зацікавлюють навіть самих одеситів. 

З одеських катакомб колись робили секретні бандитські лігва, де утримувалися молоді дівчата, які були викрадені, щоб вони виявилися в турецьких і грецьких будинках розпусти. Також це місце служило таємним складом контрабандних товарів. 

Кажуть, що там до наших днів зберігаються скарби, які належать знаменитому Мишкові Япончику, які ніяк не можуть знайти. 

Плоский феномен 

 

Йдеться про відомий плоский будинок, який спочатку не планувався таким. Це сталося внаслідок незвичайної форми території, яка має щось спільне з трапецією. 

Одеса відома як столиця гумору. І це поширюється не тільки на фірмові одеські анекдоти, але навіть на архітектурні споруди, які також стали своєрідним жартом. 

Цю споруду також називають ведьминою і картковою, яка завжди бентежить туристів. А одесити із задоволенням спостерігають за їх здивованими обличчями, з різними емоціями, і через сміх не можуть їм розповісти, що це місце не є житлом для плоских людей, і ця споруда не є декором, – це реальне приміщення, яке є житловим для звичайнісіньких одеситів. 

Весь секрет полягає в не зовсім типовому розташуванні, внаслідок якого виникають відчуття, що спорудження становить лише одна стіна. Деякі туристи настільки переймаються побаченим, що відчувають на собі ефект галюцинацій. Ну, а хтось так і не може зрозуміти, як до такого можна було додуматися. 

Ось такі вони, найзатишніші місця Південної Пальміри, які переповнені одеською атмосферою, колоритом, затишком і одночасно розкішшю (що, до речі, зустрічається тільки в Одесі), дружелюбністю, ніжністю і теплотою. Ці місця неодмінно справлять на вас велике враження, і які змусять вас назавжди закохатися в це неймовірне і добре місто під назвою Одеса, і ви точно не раз відчуєте бажання повернутися сюди хоча б на один день.

Фото : myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.