Четвер, 30 Травня, 2024

Про безготівковий розрахунок за проїзд в одеському електротранспорті

Тепер у кожного бажаючого, під час поїздки в одеському трамваї або тролейбусі, є можливість оплати без готівки. При цьому головні атрибути представлені вашим смартфоном і транспортним валідатором, пише odessa-future.com.ua.

У нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо про те, як це діє, і що викликає сумніви. 

Апарат карткового терміналу замінений валідатором 

Експериментувати з безконтактною оплатою почали в нашому місті ще в лютому 2020-того. Вже тоді 21-ший трамвай був оснащений першими валідаторами. До них потрібно було прикладати банківську карту, і за допомогою розумної машини отримувати квитки. 

На даний момент здійснення безготівкової оплати має дещо інший вигляд. 

Віце-мером Дмитром Жеманом було відзначено, що на даний момент кожен трамвай і тролейбус оснащений валідатором. Він закликає кожного одесита використовувати можливість безготівково оплачувати проїзд. 

На пенсіонерах і пільговиках це ніяк не відіб’ється, – в трамваї і тролейбусі вони продовжують, як раніше, їздити безкоштовно. А всім іншим для скачування на смартфони є доступним спеціальний додаток “Transpod”. 

До речі, за допомогою цього додатка можна відстежити рух трамвайно-тролейбусного транспорту в нашому місті. 

Як користуватися 

Якщо ви його скачаєте і відкриєте, то правий нижній кут екрану буде містити слово “квитки”. Якщо ви натиснете на нього, то зможете придбати квиток.Тільки всім бажаючим потрібно буде вказати номери своїх банківських карт, з яких знімається сума за кожен придбаний квиток, який, до слова, також висвітиться на екранах ваших смартфонів. 

Ось якраз в цій частині може виникнути казус. Справа в тому, що якщо ви придбаєте квиток (-тки) заздалегідь, а використовувати їх захочете, наприклад, завтра, то будьте готові до того, що швидше за все ви, в призначений день в додатку ви побачите повідомлення про недійсність квитків. 

Тому купувати квиток потрібно саме в день, коли він буде вами використаний, а не заздалегідь. 

У пошуках валідатора і те, що викликає сумніви 

Ці апарати розташовані поруч з водієм. 

Перед тим, як виходити, вам потрібно дістати телефон, в додатку зайти в розділ оплачених квитків, натиснути на будь-який серед них, і вам, крім квитка відкриється і QR-код. Далі потрібно докласти телефон до апарату. Все. За допомогою валідатора ви дізнаєтеся, що оплатили проїзд, а ваш квиток в телефоні буде позначений написом, яка буде свідчити про те, що він прокомпостуваний. 

Бентежить те, що, наприклад, на другому тролейбусі працює також і кондуктор, який як і раніше забезпечує квитками кожного пасажира, тому, на перший погляд, може виникнути думка, що заповітний апарат у нього. Але немає. Він саме поруч з водієм. 

Таким чином, виходить, що можна вийти з транспорту, не сплативши проїзд, – адже водій в курсі, що салон забезпечений кондуктором. 

У п’ятнадцятому, дванадцятому та двадцять першому трамваї нічого не викликає хвилювань, – можна оплачувати і готівкою, і безготівкою. Все залежить від вашого бажання.

Обурення одеситів 

Одесити давно обговорюються безконтактною оплатою в транспорті. І за їхніми словами, далеко не в кожному салоні є “валідаторський” апарат. 

Одна з одеситок навіть особисто написала віце-меру про те, що тролейбусний водій повідомив їй, що такого апарату немає. 

До слову, скоро не тільки в маршрутах, а й в трамвайно-тролейбусному транспорті вартість проїзду буде підвищена. І вона буде становити 8 гривень. 

У цій частині валідатори можуть стати запорукою економії, тому що при безготівковому розрахунку вам потрібно буде оплатити 7 гривень, а при готівковому – 8.

Фото : odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.