Неділя, 26 Травня, 2024

Одеський Пасаж: як спотворюють пам'ятник архітектури

Стіни і стелі з тріщинами, фарба, що злазить, гнітюча атмосфера – так виглядає Пасаж сьогодні. «Барвистості» додають сучасні офіси, магазини, сувенірки. Детальніше про стан пам’ятника архітектури розповість Odessa-future.

Готель «Пасаж» відноситься до культури та архітектури кінця 19-го – початку 20-го століття. До цього дня, профіль будівлі збережений практично в оригінальному стані. Раніше готель належав Одеській міській раді. У 2013 році депутати проголосували за продаж всього пакету акцій закритого акціонерного товариства «Пасаж» бізнесменам Кауфману Борису і Грановському Олександру, які керують компанією Vertex Hotel Group. Бізнесмени володіють готелем і по сьогоднішній день.
Завдяки вигідному розміщенню в центрі міста (на перетині вулиць Дерибасівська і Преображенська) в Пасажі в попередні століття розміщувалися солідні лавки і магазини міста. Сьогодні, прогулявшись приміщенням готелю, можна зустріти маленькі магазинчики з одягом і сувенірами. Часом створюється враження, що ти прогулюєшся по Привозу.

Зовнішній фасад будівлі потребує ремонту. Скульптури залишилися без частин тіла, так як місцями ліплення відвалюється.
Перший поверх і центральний двір знаходяться в більш-менш пристойному стані. Але внутрішній двір і коридори давно потребують ремонту і реставрації. У приміщення старі стелі сипляться, присутній важкий запах сигарет і пилу. На другому і третьому поверсі можна зустріти офіси і підприємства різних напрямів: швидкі кредити, ломбарди, поліграфні лавки. Двері в офіси старі, білі стіни місцями почорніли від пилу і бруду.

Після покупки контрольного пакету акцій, нові власники обіцяли відреставрувати будівлю, виділив при цьому чималу суму грошей. Але реставрація так і не відбулася.

Ольга Циктор

 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.