Четвер, 30 Травня, 2024

Ремонт 5-ї лікарні на Троїцькій : для відновлення архітектурної пам’ятки виділяють понад 10 мільйонів

Останнім часом одесити все частіше дізнаються про те, що в їхньому рідному місті проводитиметься реконструкція тієї чи іншої історичної будівлі, яка є архітектурною пам’яткою. Далі на odessa-future.

Ці новини є по-справжньому добрими, адже тенденція останніх декількох років, сходиться до масового продажу історичних будівель, і аж ніяк не пов’язана із відродженням та реставрацією одеських архітектурних перлин.

Добрі новини, коли днями стало відомо, що вже остаточно все готове до початку реконструкції будинку на Пушкінській, який серед одеситів більше відомий як Будинок зі складськими приміщеннями Рабіновича. Щоправда, щодо нього, окрім реконструкції, також проводитиметься декомунізація. Але це вже інше питання.

А тепер Одесі стала відома ще одна приємна новина, яка стосується багатої та цінної одеської архітектурної спадщини. Ця гарна звістка полягає в тому, що в Одеському міському управлінні з капітального будівництва мають намір зайнятися проведенням ремонтно-реставраційних робіт щодо архітектурної пам’ятки, місцем розташування якої є вулиця Троїцька.

Будинок номер тридцять сім є адресою П’ятої міської лікарні, де сьогодні приймаються ковидні хворі.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на 8News.

Початок покладено

Пошук підрядників управління з капітального будівництва розпочало з опублікування 10-го листопада оголошення на Прозорро (сайт, де проводяться тендери). Переможця аукціону буде обрано 29-го числа поточного місяця.

Все, що потрібно зробити

Процес відновлювальних робіт щодо спорудження чиновниками було оцінено у десять мільйонів шістсот дев’яносто тисяч гривень.Цієї суми має вистачити на те, щоб підрядник відремонтував будівлю, встановив підсвічування фасадної частини, очистив від бруду та пофарбував елементи, з яких складається ліпний декор, обладнав водостічну систему, відремонтував та утеплив покрівлю, а також провів оновлення тротуарної плитки навколо медичного закладу.

Крім цього, належить провести ремонт внутрішньої частини споруди, – необхідно провести посилення горищних перекриттів, заміну підлогового покриття, штукатурку стін.

Кінцевий термін

Відповідно до договірних умов терміном завершення ремонтно-реставраційних робіт щодо П’ятої лікарні є грудень 2022-го.

До цього на те, щоб підготувати проектно-кошторисну документацію для даного об’єкту, міський бюджет виділив один мільйон триста п’ятдесят дев’ять тисяч гривень. Але ця сума, як ми зрозуміли, не входить в обіцяні десять мільйонів, які будуть виділені для проведення безпосередньо ремонтних робіт.

Коротка історична довідка

Вищезгадана будівля є місцевою архітектурною пам’яткою. Процес іі будівництва завершився ще в далекому 1912-му. Проект розробляв відомий архітектор Лінецький, котрий обрав для спорудження неогрецький стиль.

На самому початку цей будинок був місцем розташування грецького чоловічого родоканакіївського училища. А 1938-го там розмістили дитячу консультацію.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.