Середа, 12 Червня, 2024

Нова філія одеського Художнього музею: нею стане приміщення покинутого конструкторського бюро

Одеський Національний Художній музей планує відкриття своєї філії. Для цих цілей він отримає будівлю та приміщення, де колись знаходилося державне конструкторське бюро з кінообладнання (у наші дні воно вже давно є занедбаним), місцем розташування якого є кут таких вулиць, як Балківська і Дальницька. 

Докладніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на dumskaya.net і ofam.od.ua

Майбутня філія

За словами Олександра Ткаченка, який очолює міністерство, що відповідає за культуру та інформаційну політику, в цьому будинку буде знаходиться філія музейної установи. 

Все узгоджено і обговорено

Чиновник відзначив, що це питання було обговорено та узгоджено з главою української держави, Володимиром Зеленським (який, до речі, побував у музеї у п’ятницю, 29-го жовтня, під час свого чергового візиту до Одеси), а також з Олександрою Ковальчук, яка з недавніх пір очолює вказану музейну установу.

Як повідомив міністр, після того, як у споруді буде проведена реконструкція, там буде представлена ​​одеситам і гостям міста частина музейної виставки, пов’язана із сучасним мистецтвом. 

За інформацією, яка була відрма раніше, для проведення реставраціі в Художньому музеі (який є національним архітектурним пам’ятником – Палацова споруда Потоцьких), планують виділити понад сто сорок мільйонів гривень. Однак, на даному етапі є лише п’ятнадцять мільйонів, які виділив Кабінет міністрів відповідно до програми “Великої реставрації”. 

Справедливо відзначити, що музейна споруда вже протягом тривалого часу потребує реставраційного процесу. Адже востаннє фарбування фасаду проводилося приблизно тридцять років тому. У той час, як сама палацова будівля була збудована в 1810-1828-х. 1888-го вона була викуплена міським головою Одеси, Григорієм Маразлі. Згодом він вирішив подарувати іі Одесі для того, щоб там було облаштовано Музей витонченого мистецтва. У той же період у палаці була проведена реконструкція, проект якої розробляв Едуард Месснер. 

В результаті бажання Маразлі було втілено в життя, – і в колишньому палаці було створено музей.

На сьогоднішній день цей музейний заклад є одним з найвідоміших та відвідуваних у нашому місті. У цих стінах зберігається безліч унікальних творів, створених пензлем великих та знаменитих художників. 

Так, тут ви зустрінете твори іконописців шістнадцятого і сімнадцятого століть, а також ранні світські портрети, які наповнені своєрідним духом. 

В музейних залах також є картини, створені обдарованим, та улюбленим одеситами, мариністом, Костянтиновичем Айвазовським. 

Крім цього, цей музейний заклад знайомить відвідувачів з творчістю Саврасова, Левітана, Шишкіна, Рєпіна, Сурікова, Сєрова, Реріха, Врубеля, Сомова, Кандинського та багатьох інших справжніх майстрів живопису. 

Також у музеї є окрема зала, присвячена декоративно-прикладному мистецтву.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.