Субота, 25 Травня, 2024

Міст через Сухий лиман будують вже шість років поспіль

Довгобуд, який коштує мільйони. Міст через Сухий лиман будують вже близько шести років поспіль. І тільки тепер з’ясували, що проєкт містить помилки. Вони настільки суттєві, що продовжувати роботи не можна – конструкція почала деформуватися. Тож доведеться розробляти новий проєкт, а сам міст – продовжувати втричі. Далі на odessa-future.com.ua.

Амбітний план: замість аварійної переправи – сучасний міст через Сухий лиман. Цю ідею в Одесі намагаються втілити роками. Витратили мільйони бюджетних гривень і в липні зупинили будівництво. Бо проект, за яким проводили роботи виявився провальним. 

Замовником робіт була Чорноморська міськрада, а підрядником –  ТОВ “Південьтрансбуд”, що отримала за них 147 мільйонів гривень. Втім у 2020-му з’ясувалося, що зводили нову переправу з порушеннями, ба більше використовували крадені матеріали.  

На компанію теж відкрили низку кримінальних проваджень, у тому числі за використання викрадених матеріалів будівельних, які були спочатку виділені для будівництва доріг в Запорізькій області.

Тоді Чорноморська міськрада передала об’єкт на баланс “Укравтодору”, а підряд перейшов до компанії “Росдорстрой”. За 117 мільйонів вона мала завершити будівництво. Втім навесні міст почав деформуватися і роботи зупинили.  

У службі автомобільних доріг кажуть, проєкт будівництва потрібно переробляти. Бо той, за яким працювали раніше виявився помилковим. І додають, що треба було цей міст проектувати довшим.

Тож тепер міст через лиман хочуть продовжити втричі. Вартість будівництва імовірно теж суттєво зросте. Нині в службі автомобільних доріг шукають фахівця, який відкоригує проєкт будівництва. На нього витратять ще 9 мільйонів бюджетних коштів. Проте експерти кажуть, ця сума – точно не кінцева.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.