Субота, 25 Травня, 2024

Через будівельний бум Одеса ризикує залишитися без спортивних об’єктів

Тривожні сигнали надходять з Одеської національної академії харчових технологій, частину території якої намагається забудувати будівельна компанія “Будова”. На запланованій під забудову території знаходиться спортзал клубу “Європа”. Далі на odessa-future.

Як повідомляє 048.ua, ситуацією дуже стурбований президент спортклубу дзюдо “Європа” Костянтина Цховребашвілі, за словами якого, забудовники почали активно готувати територію до зведення нового житлового комплексу, попри судові рішення, які забороняють це робити. Спортсмени готуються до Олімпійських ігор при свічках, оскільки спортзал знеструмлений. Не треба бути фахівцем, щоб зрозуміти, що в таких умовах не можна якісно підготувати спортсменів, які будуть захищати не тільки честь міста, а й усієї держави.

Елітна багатоповерхівка замість кортів

Сьогодні через будівельний бум багато об’єктів нерухомості перебувають під загрозою. Гірше тим будовам, які знаходяться у ветхому стані. Трохи спокійніше почувають себе спортивні об’єкти. Але все спокійно насправді?

Довгі роки в районі парку імені Тараса Шевченка працювали тенісні корти, на яких грали й дорослі, і діти. Компаніями та сім’ями люди приходили займатися спортом.

Минулого року портивний об’єкт припинив своє існування, а на його місці зводиться багатоповерховий житловий комплекс.

Відзначимо, що ще у 2006 році була проведена експертиза цієї ділянки, під час якої виявили підземне озеро, що однозначно говорило про протипоказання будь-якому будівництву на даній території. Тоді ж люди писали петиції проти забудови. Допомогло майже на 15 років. А сьогодні одесити, що проходять повз колишніх кортів, важко зітхають і думаю, які наступні об’єкти опиняться під ковшем екскаватора.

Будівельники наступають на спорткомплекси на проспекті Шевченка

А наступною жертвою цілком може стати спорткомплекс “Олімпієць”, який знаходиться на проспекті Шевченка, у хвилинах п’ятнадцяти їзди від однойменного парку. За 40 років свого існування триповерхова спортивна споруда дуже застаріла і знаходиться під постійною загрозою. Цьому сприяє зростальний впритул житловий комплекс, який лицемірно назвали “Олімпієць”. У споруджуваного житлового об’єкта від олімпійського девізу “Швидше, вище, сильніше” залишився тільки другий компонент. Про принципи ж чесної боротьби взагалі мова не йде.

Не можна сьогодні позаздрити “старшому” братові” “Олімпійця” – Одеському палацу спорту, що знаходиться в сотні метрів. Зносити спортивну споруду не збираються, але те, що він знаходиться в щільному напівкільці висоток, ніяк не може позначитися позитивно на ньому. Існує і непряма загроза йому. В Одесі вирішено побудувати новий Палац спорту недалеко від аеропорту. Під цей проєкт у лютому поточного року Одеська міськрада виділила 2 гектари. Дивує, якщо не насторожує, формулювання: наявний Палац спорту на проспекті Шевченка належить Одеської облради та давно потребує ремонту.

Здавалося б, добре, якщо в Одесі будуть працювати два палаци спорту, але, з іншого боку, дане рішення схоже на просте з’ясування відносин між двома органами місцевого самоврядування різного рівня. Тільки від цього не легше. Адже поява нового Палацу спорту може поставити під загрозу вже діючий. А на його місці цілком можна звести елітне житло за потрібними для ріелторів цінами цінами …

Як ми бачимо, положення, що утворилося навколо спортивних споруд, не дозволяє жити спокійно. У цьому контексті можна покласти певні надії на Миколая Мільчева, Олімпійського чемпіона з Одеси, який днями очолив Відділення Національного олімпійського комітету в Одеській області. У діалозі з місцевою владою, забудовниками, можливо, вийде відстояти спортивні споруди міста, яке має пряме відношення не тільки до численних перемог України, а й до відродження олімпійського руху.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.