Неділя, 26 Травня, 2024

Альтернативні джерела енергії для дому: вибираємо сонячні панелі

Через регулярні обстріли енергетичної інфраструктури з жовтня в Україні почалися віялові відключення електроенергії. Подібні заходи навіть за розкладом приносять чимало незручностей у роботі та побуті. Власні сонячні панелі позбавлять вас зайвого клопоту і в перспективі допоможуть заощадити на електроенергії.

Принцип роботи сонячних батарей

Сонячні батареї використовуються для забезпечення енергією окремих домогосподарств та цілих населених пунктів, у виробництві та у космічній промисловості. Усі сфери мають свої особливості, тому є кілька типів сонячних панелей.

  • Фотоелементи складаються з однакових осередків, які миттєво генерують енергію завдяки кремнієвому напиленню та специфічним хімічним сполукам.
  • Теплові колектори наповнені водою, мінеральним маслом або сольовим розчином, які поглинають інфрачервоне випромінювання, потім нагрівають воду для водопроводу або працюють за принципом теплової електростанції.

Другий тип продуктивніший, може генерувати більший обсяг енергії. Як правило, його використовують на промислових об’єктах або сонячних електростанціях.

Види сонячних панелей

У житлових будинках найчастіше застосовують сонячні панелі з фотоелементами. Вони компактніші і простіші у використанні, ніж колектори. Розглянемо окремо, якими бувають сонячні панелі:

  • Монокристалічні – мають найбільшу потужність та коефіцієнт корисної дії (до 25%), зносостійкі та мало залежать від погодних умов. З іншого боку, велика вага ускладнює встановлення.
  • Полікристалічні – майже не поступаються за всіма монокристалічними параметрами, проте при аналогічній продуктивності їх розміри більші.
  • Тонкоплівкові – тонкі та легкі, що спрощує встановлення. За ефективністю ближче до монокристалічних, проте дуже залежить від погоди і значно швидше зношуються.

Що врахувати, вибираючи панель

Для початку вивчіть рахунки за комунальні послуги та вирахуйте ваше середньомісячне споживання електроенергії. Додайте 10–15% на випадок екстрених ситуацій та зносу панелі. Отримана цифра – ваша щомісячна потреба в електроенергії. Потім визначтеся, чи ви хочете повністю перейти на сонячні панелі або лише частково.

Моно- та полікристалічні панелі краще підійдуть для постійного постачання. Проте через вагу та габарити їх частіше встановлюють на дахах приватних будинків, ніж для обслуговування квартири. Тонкоплівкові панелі легше встановити і вони значно дешевші, що ідеально для часткового або тимчасового постачання. З урахуванням довгого «сонячного» сезону в Одесі їхнє застосування буде досить ефективним.

Якщо ви розглядаєте придбання сонячної батареї через перебої з електроенергією і не впевнені в доцільності їх застосування — не переживайте, придбання окупиться за рахунок економії на комунальних послугах весь термін експлуатації панелі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.