Середа, 29 Травня, 2024

Зафіксований час і зміни: в приміщенні старовинного особняка Французького бульвару проходить показ зсуву тектонічних плит

У приміщенні колишнього лікувального корпусу при санаторії, названому на честь Чувиріна, який розташовується на території Французького бульвару, і який з недавнього часу перетворився на Монстровий замок, вже повним ходом йде процес творчих акцій, пише odessa-future.com.ua.

Детальніше про це в нашому матеріалі з посиланням на dumskaya.net

До перших чисел червня перший поверх в старовинному особняку буде відкрито під проведення експозиції “Зсув тектонічних плит”, яка проходить в якості частини проекту Одеса Фото Дні 2021. 

Мета експозиції 

Якщо у вас є бажання щодо розуміння і усвідомлення, що довелося пережити світу протягом минулого 2020-того року, крім довгострокового перебування в карантинних умовах і отримання статистичних даних щодо хворого і померлого населення, тоді ласкаво просимо. 

У Катерини Радченко, організатора експозиції, вдалося розмістити на одній території зображення всіх епохальних подій минулого року. Це те, після чого у планети вже ніколи не вийде бути колишньою. 

Виставкові етапи 

Відкривати виставку в приміщенні самого далекого залу випала честь білоруському художнику Сергію Шабохіну і допоможе йому в цьому його графічна серія про мучительство, яка показує людей, які захоплювали лукашенківські омонівці під час того, як проходили торішні протести, внаслідок тортур, які “подарували” їм білоруські слідчі ізолятори у вигляді ран, синців і покалічених осіб.

Цілком ймовірно, що для більшої частини населення планети існує бажання про те, щоб забути ці жахливі і неприємні події, але через художників це, на жаль, не вийде. Тому що це справа совісті. Напевно, через це організаторами було прийнято рішення щодо місця розміщення графіки, – їм стала колишня душова, а точніше, її стіни, які оснащені плитковим покриттям. Таким чином, додається трагізм. 

Далі в залах при зруйнованому замку буде проходити виставка робіт, авторами яких є вірменські таланти – Гоара Саркісяна і Пірузі Халапяна. Їх твори розповідають про військові дії Нагірного Карабаху. На великій картині зображений палаючий будинок в напрямку основного світла, і рухомоі чорно-білої графіки напроти. 

Наступне приміщення присвячено бішкекському автору Шайбу Джекшенбаєву, який зобразив за допомогою чорно-білої фотографії те, що відбувалося в Киргизії в 2004-тому . 

Завершується експозиція плакатно-фотографічною серією подій, які мали місце в польській державі восени 2020-того. Тоді сотнями тисяч польських громадян було прийнято рішення вийти на вулицю і чинити опір повній забороні абортів. Польським художником Рафалом Милахом була зафіксована ця масова акція з гаслом про те, що революція є жінкою і свобода кожного не є чиїмось гріхом, спільно з авторами колективу Архіву публічних протестів. Ними навіть була випущена арт-газета на цю тему. 

 “Зсув тектонічних плит” дає можливість дізнатися про те, яка в сучасному світі злободенність, тіснота і крихкість. 

Фото: Олена Балаба

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.