Четвер, 30 Травня, 2024

Про Ананьїв – місто, яке охороняють білі лелеки

Це місто є не просто обласним центром. У нього є своя дивовижна історія, яка може позмагатися із загадками і легендами найвідоміших європейських міст. 

Тут проходив чумацький шлях, це місце відвідувалося багатьма історичними персонами, а поруч з містом знаходиться місце розташування чудотворного джерела, пише odessa-future.com.ua.

Детальніше про це унікальне місто в нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua

Про історію і Шаляпінський концерт

Ананьїв перебуває в одному списку з історичними населеними пунктами нашої країни. 

У минулі часи ця територія була місцем розташування римського військового табору. Тут знаходили різні артефакти, серед яких були навіть монети із золота часів таких легендарних особистостей, як Юлій Цезар і Олександр Македонський. 

Потім ця територія була зайнята турками, а історичні документи згадують про Ананьів з 1767-го. Але засновано місто був у 1753-тьому, принаймні, так прийнято вважати. 

Через цю територію чумаки їздили з міста Балта в Одесу. 

22-го вересня 1834-го відбулося підписання найвищого указу щодо надання Ананьіву статусу “Херсонскогубернське повітове місто”. Також, крім зазначеного статусу, місто обзавелося власним гербом, який на тлі синього кольору зображує білих лелек і їхні золоті гнізда. 

Місто було вирішено будувати з такого матеріалу, як червона цегла. За словами сучасників, першим міським головою прикладалися великі зусилля до благоустрою та культури, і саме ним був відданий наказ щодо висадки дерев та будівництва бібліотеки.

Хоча, на думку самих ананьївців, – вони не вважали, що їхнє місто є провінцією. Адже його відвідували видатні люди в особі Горького, Лесі Українки, Пушкіна і княгині Воронцової. 

Місто до сьогоднішнього дня пам’ятає легенду щодо Шаляпінського “балконного” концерту. А одіозним Котовським було прийнято рішення грати своє весілля саме в цьому місті. 

Архітектурні шедеври і будинок, де живуть привиди 

Місто містить чимало архітектурних пам’яток дореволюційної пори, серед яких є гімназія, яка була побудована городянами для того, щоб їхні діти не їздили на навчання аж до Одеси. 

Багато секретів зберігає і повітова земська лікарня, яка була побудована в 1879-тому. Колись для цієї установи закуповувалися препарати у відомих аптекарів, якими були одеський Юліус Лемме і німецький Мерк. 

Цікаво те, що ліки, які купувалися у німця, були дешевшими, ніж ті, що виробляв одеський фармацевт. Коли почалася Перша світова війна, в місті побудували собор на честь такої особистості, як Олександр Невський. Процес будівництва йшов протягом двадцяти років. У радянський період спорудження було закрито, а потім були знищені куполи і вся історична документація собору. 

Також Ананьів має свій будинок, де живуть привиди, однак, за словами жителів, – це не якась дівчина, яка страждала від любові або замурований розбійник, а білий кінь. Яка причина появи нещасної тварини, – невідомо. Але це улюблена історія міських жителів. 

Про місцеву святиню і цілюще джерело

Вона розташований за вісімнадцять кілометрів від міста.Приблизно триста років тому ця територія була місцем розташування чоловічого монастиря, де були колодязі, а в них – чудотворна вода. Однак монастир зазнав нападу турків, якими він був повністю спалений. Вдалося врятувати тільки деякі святині, – чудотворну ікону Богородиці, а також одне з цілющих джерел, куди люди занурюються на Водохреща. 

Фото: Думська

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.