Четвер, 30 Травня, 2024

Пам’ятай про безпеку в авто — в Одесі з’явився тренажер, що імітує ДТП

Автомобільні аварії — дуже часта проблема абсолютно всіх країн світу, конкретно України і всіх її регіонів. Найчастіше причиною ДТП стає проста людська безвідповідальність, тому що ігноруються елементарні правила безпеки. І незважаючи на те, що публічно виставляється статистика ДТП, а інформація про заходи безпеки знаходиться просто перед носом, багато водіїв і водійок як і раніше забувають або ж не вважають важливим навіть пристебнутися перед тим, як почати рух, хоча цьому вчать з дитинства і потім ще на курсах водіння. Далі на odessa-future.

Чому це необхідно

На жаль, багатьом людям навіть у 2021 році доводиться пояснювати, що неакуратне, безвідповідальне водіння може призвести до катастроф. Дуже часто навіть найдрібніше нехтування правилами може привести до серйозного збитку майна, але що ще важливіше — здоров’я та життя.

Якщо звернутися до статистики української патрульної поліції (а дані можна самостійно переглянути і проаналізувати тут), за перші три місяці 2021 року всього було зафіксовано 42689 ДТП, з яких 610 привели до незворотних наслідків і забрали людські життя. З них в Одеській області відбулося 3538 катастроф, на 6.3% більше, ніж у попередньому році (у 2020 було 3327 випадків, які занесли в базу даних).

Отже, з усіх випадків ДТП за вказаний період (перші три місяці 2021) 7.7% відбулися в Одеській області:

Якщо подивитися значення в таблиці в порівнянні з минулих роком, то показники травмованості і летальності мають позитивну динаміку — таких випадків стало набагато менше (в тому числі в Одеській області), але все ж залишаються люди, які не надають цій проблематиці великого значення.

Також працівники патрульної поліції провели опитування, результати якого показали, що тільки 35% водіїв і пасажирів пристібаються постійно. Більше половини автомобілістів пристібаються періодично, близько 30% цю рекомендацію ігнорують; можливу небезпеку і необхідність виконання цього простого правила розуміє більшість — 93%.

Крім усього іншого, працівники поліції радять пристібатися абсолютно всім, хто знаходиться в автомобілі, навіть якщо людина сидить на задньому сидінні. Зазвичай всім здається, що на задніх сидіннях куди безпечніше, але ситуації бувають абсолютно різні, таким чином краще все ж зробити один рух, який потенційно збереже людське життя.

Відчуй небезпеку у безпеці

Новий проект «Пристягайся — не жахайся» покликаний продемонструвати, наскільки небезпечною може бути поїздка, навіть якщо автомобіль не розганяється до 30 км/год. Спеціальне крісло створює розгін по невеликому схилу зі швидкістю всього лише 16 км/год, але це вже достатня швидкість для того, щоб відчути силу удару, і нехай краще цей удар буде штучним і тренувальним і не перетворюється на потенційну небезпеку на дорозі. Принцип роботи тренажера у сповільненій зйомці можна подивитися тут.

У перший раз тренажер встановили біля Потьомкінських сходів, але це не одноразова акція. У планах патрульної поліції розміщувати такі ж об’єкти в інших частинах міста. Поки що є інформація, що спробувати тренажер можна буде до 30 травня 2021 року. 15 травня він з’явиться в Ізмаїлі, 16 числа на вулиці Небесної Сотні 2А, 22 — на Давида Ойстраха, 32 тощо, поки що останнім пунктом є Соборна площа, де тренувальний об’єкт буде встановлений 30 травня.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.