Середа, 29 Травня, 2024

Історичні передумови виникнення Південної Пальміри

Одеса є дивним містом, навколо якого завжди ходили і продовжують ходить чимало легенд, міфів і сказань. Та й саме по собі місто має безліч загадок і таємниць, які не дають спокою допитливим розумам, бажаючим розгадати одеський феномен, який відбився на всіх сферах життя нашої Одеси. 

Історія виникнення нашого рідного міста, будучи частиною одеського феномена, також таїть в собі безліч секретів, які не втрачають свого інтересу ось вже не одне століття, пише odessa-future.com.ua.

Заснування Одеси останнім часом стало прийнято розглядати виходячи з різних точок зору і даних різноманітних джерел, на складання і написання яких, треба визнати, нерідко впливають політичні погляди й уподобання авторів. 

А хтось просто не поділяє і не розрізняє ту територію, яка передувала виникненню Одеси, і саме місто, вважаючи за краще об’єднувати історію всього цього в одне ціле. 

Однак, хто б що не говорив, справжні одесити знають і шанують справжню і істинну історію заснування сучасної Південної Пальміри (саме міста, а не тієї місцевості, яка передувала йому), про яку ми і розповімо в нашому матеріалі з посиланням на hor.net.ua

Сліди різних народностей 

 

Територія, на якій розташовується сучасна Одеса, колись була місцем зупинок і проживання різних кочових племен (печенігів, половців, сарматів), золотоординських і кримскоханських, литовських і османських воїнів.І кожним народом на цьому місці були залишені свої сліди, якими є кам’яні і бронзові знаряддя праці, монети, керамічний посуд, зброя та інші артефакти. 

Прямі вказівки 

Під територією, де розташовується нинішній Приморський бульвар виявлені сліди, що свідчать про те, що на цьому місці знаходилися давньогрецькі колоністи сьомого століття до нашої ери, а Жевахова гора, як з’ясувалося, була місцем святилища, присвяченого Деметрі. 

Доленосна імператорська стратегія 

 

Коли була Російсько-Турецька війна російськими воїнами, за розпорядженням, яке виходило від імператриці Катерини Другої, була проведена очистка чорноморського узбережжя на території між ріками Дністер і Дніпро від кораблів, які належали турецькому флоту. Першочергове завдання, на той час складалося в захопленні турецькоі фортечної споруди Хаджибея. 

3 вересня 1789-го, відповідно до наказу, який був відданий князем Потьомкіним і за допомогою командування, яке надавав генерал Дерибас і отаман Головатий, у козаків Чорноморських військ і російських піхотних полків вдалося придушити за допомогою артилерійського вогню сили турецького флоту і штурмом оволодіти Хаджибейською фортецею. 

Північно-західне чорноморське узбережжя увійшло в нову епоху, пов’язану з періодом правління великої особистості, якою була імператриця Катерина Друга. 

Таким чином, за допомогою російських багнетів і козацьких шабель було визначено місце майбутнього міста на ім’я Одеса. 

Фото: depositphotos.com

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.