Середа, 29 Травня, 2024

Одеській обсерваторії 150: славна історія місцевої гордості

У нашому матеріалі odessa-future, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо вам про одеську обсерваторію, якій в 2021-ому виповнюється 150. 

Поява 

Одеській обсерваторії судилося з’явитися, коли Одесі виповнилося лише сімдесят сім. Щоб досягти сприятливої ​​обстановки для досліджень, співробітники почали з висаджування дерев. 

Так що можна з упевненістю говорити про те, що сучасний парк імені Т.Г. Шевченко був закладений одеськими астрономами. 

Вражаючий результат 

Результат роботи обсерваторного закладу був вражаючим: більше століття тому одеськими вченими була створена перша гравіметрична карта держави, проведена перша геодезична лиманна, вулична і берегова зйомка, розпочато вивчення зсувів і припливів. 

Одеська обсерваторія навіть якийсь період діяла в якості головної державної астрономічної обсерваторії держави. 

Під охороною румунів 

Коли була Друга світова війна, а Одеса була окупована румунськими частинами, з’ясувалося, що в офіцерському складі чимало тих, хто проходив навчання за працями керівника обсерваторного закладу, яким був Костянтин Покровський. Він запізнився з евакуацією, тому румунами була поставлена ​​біля його будинку охорона, щоб у професора була можливість працювати в спокійному режимі. Це, до речі, допомогло технічній базі закладу встояти перед грабіжниками. 

Сучасні реалії 

Одеські вчені-колекціонери, після гарвардських і зонненбергських, є власниками найбільшої кількості фотографій, де зображено зоряне небо.

У сучасних реаліях обсерваторія досліджує комети і метеорити, змінні зірки і Сонце. Також цей заклад зайнято вивченням еволюції зірок і розробляє можливість, завдяки якій можна буде виміряти швидкість світла. 

Ще співробітники цього закладу зайняті створенням найсучасніших телескопів, деякі з яких встановили в таких державах, як Туркменістан та Словаччина. 

До речі, минуле століття перетворило одеситів на єдиних людей, яким вдалося навчитися самостійно збирати телескопи. 

В умовах теперішнього часу обсерваторія працює, як підрозділ при Одеському національному університеті, і як колективний член такої організації, як Українська Астрономічна асоціація. 

Таким чином, у цього одеського закладу дуже цікава і барвиста історія, яка зберігає в собі ще багато фактів і подій, вартих уваги наших читачів. І те, що в поточному році він відзначає свій півтора столітній ювілей, – з одного боку, є так мало, а з іншого – це вже цілком солідний вік, за роки якого Одеській обсерваторії вдалося знайти величезну повагу з боку вітчизняних і закордонних колег, досягти дуже багатьох позитивних результатів у дослідженнях і створити нові цінні напрацювання. 

Ми побажаємо продовжувати в тому ж дусі, не зупинятися і сміливо дивитися в майбутнє, яке точно стане для нашої обсерваторії ще успішнішим.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.