Вівторок, 23 Квітня, 2024

Одеська Германіка і її спадщина

Чи можливо на сьогоднішній день говорити про вчинення географічного відкриття, до того ж в Одеській околиці? З’ясовується, що можна, якщо під цим поняттям ховається Чорноморська Германіка, яка до середини 1940-вих представляла собою німецькі селища і хутори, пише odessa-future.com.ua.

Детальніше про це в нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua

Активні учасники розвитку нашого міста 

У дев’ятнадцятому і на початку двадцятого століття чорноморськими німцями був внесений величезний внесок в розвиток нашого рідного міста. 

Німецькими офіцерами, які були службовцями корпусу при генерал-аншефі Гудовичі відрізнялися ще під час штурму і взяття Хаджибейськоі фортеці. 

Так, наприклад, військовими інженерами Єгором Ферстером і Іваном Кругом приймалася активна участь в процесі будівництва таких об’єктів, як Одеський порт і берегові укріплення, а завдяки міському садівнику Гансу Герману місто було значно озеленене. 

З 1803-го Одеса була обрана німецькими переселенцями-ремісниками для поселення. Завдяки їх майстерним почалося промисловий розвиток нашого міста. Вони виробляли туалетне мило, лаки, фарби, і навіть заснували завод, де виробляли шампанські вина. 

Саме німецькими фабрикантами вперше в Південній частині нашої держави почали проводитися фарби і лаки на фабриці, власником якої був Карл Берг, а також руберойд і асфальт на виробництві, власником якого був Ернст Грюцмахер. 

Величезна роль у становленні промисловості нашого міста відведена головним залізничним майстерням південноі частини нашої країни, власником яких був Карл Унгерн-Штернберг.

У суднобудівного і судноремонтного заводу, де було ливарне виробництво (власники – Адольф Білине і Себастьян Фендеріх) вийшло стати найбільшим промисловим підприємством. 

Провідним імперським підприємством з виробництва плугів став завод сільгоспзнарядь, власником якого був Йоганн Ген . 

Розвиток Одеси дев’ятнадцятого століття проходив за активної участі німців. Вони також розвивали в нашому місті такі сфери, як оптика, збройова і ювелірна справа, фармацевтика. Вони займалися миловарінням, годинниковим виробництвом, пивоварінням. 

Крім цього … 

Німці були на вищих адміністративних посадах. У Південному краї вони були генерал-губернаторами, градоначальниками, командувачами військовими округами. 

Також вони брали участь в торгово-промисловому розвитку нашого міста, – вони багато років були головами при Біржовому комітеті та заводчико-підприємницькому Товаристві. 

Завдяки праці німців за якихось двадцять п’ять років наше місто ще в дев’ятнадцятому столітті розвинуло в собі такі різні, але потрібні галузі, що однозначно тільки найкращим чином позначилося на Одесі і її місці не тільки в імперії, але і в Європі. 

Тому ми повинні не забувати і пам’ятати про те, що таке “Одеська Германіка”, і про те, який неоціненний внесок був нею внесений в історію і розвиток нашого дивовижного міста, і Степовоі України, в цілому.

Фото : odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.