Середа, 29 Травня, 2024

Одеська Аркадія: історична сторінка одеського райського куточка

Аркадійська зона є найвідомішим курортним районом Південної Пальміри. 

Дане назва пов’язана з однойменним гірським грецьким регіоном, який, згідно з легендою, є ідилічним місцем на планеті. 

На даний момент, цілком можна сказати, що ця територія є райським куточком. 

У нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на 048.ua, ми розповімо про історію нашої Аркадійської зони, яка, сподіваємося, вас зацікавить. 

З чого все починалося 

До того, як була створена сучасна Аркадія в цьому місці можна було побачити малу річку. Річкове русло досягало території, де розташовувалася Аркадійський балка, там же річка і впадала в морський басейн. 

До кінця вісімнадцятого століття в цій місцевості ще розташовувався Вітгенштейновський хутір. До початку вісімнадцятого століття він був викуплений майбутнім декабристом, Сергієм Волконським, яким дружив з Олександром Сергійовичем Пушкіним. 

На місці майбутнього Гагарінського плато і схилів почалося будівництво дач і садиб багатьох відомих в тодішній російській державі династій. 

До кінця дев’ятнадцятого століття власником території, яка розташовувалася між такими районами, як Малий Фонтан і Аркадійський балка ( це сучасна Аркадійський зона) була княгиня Гагаріна. 

Зараз плато, яке розташоване над місцевістю Аркадійської балки, називається Гагарінським. 

Створення курортної зони 

Це місце в якості курортної зони активно розвивалося з весни 1894-того. 

Там був проведений кінний трамвай, а точніше його лінія.Її початковою точкою була Маразлієвська дача на території Малого Фонтану, а фінальною – Аркадійське узбережжя. 

Цей процес проходив під керівництвом бельгійського підприємця Камбіо. 

Ним же було відкрито однойменнмй ресторанний заклад. Пізніше до пляжної зони і ресторанному закладу була протягнута лінія кінного трамваю, а в 1910-тому відбулося проведення сюди електричного трамвая. 

Відкриття курорту відбулося 1-го липня 1895-того. А 1920-ті ознаменувалися заснуванням регулярного однойменного парку, який перетворився на важливий туристичний міський центр. 

Внаслідок того, що тодішньою елітою почалося заселення цієї місцевості вона була названа Аркадією. Прототипом цієї назви є грецька історична Аркадійська область, яка є місцем спокою, щастя і простоти вдач. 

Зміни минулих років 

У 1930-тому територія балки, яка вдавалася до пляжної зони, була облаштована для паркової місцевості, а трамвайна лінія була прибрана. У той період часу Аркадійська зона була оснащена новою дорогою. 

У 1985-тому заснували площу, де розмістили монумент “Крил Перемоги”. Територія, яка розташована між зоною площі і пляжною місцевістю перейменували, і вона стала вулицею Генуезькою. 

Сучасні перетворення і незадоволені одесити 

У 2013-тому сесією міської ради було вирішено реконструювати Аркадійську алею. Той же рік ознаменувався початком будівельних робіт. В ході реконструкційного процесу знесли всі споруди, які розміщувалися на парковій території, серед них були і цінні об’єкти історичного характеру у вигляді фонтану, і кількох ресторанів.

До кінця травня 2014-того алея була відкрита для відвідувачів, проте більшість одеситів не залишилися задоволеними виглядом “нової” Аркадійської зони.

Фото: 048.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.