Середа, 29 Травня, 2024

Аркадія: масштабне будівництво без урахування потреб міста

Висотки продовжують наступати на Аркадію. Скоро в цьому мікрорайоні обіцяють вирости 23-поверховий бізнес-центр і дві висотки. І все це “подарує” Одесі компанія “Гефест”. Далі на odessa-future.

Новий будівельний проект почесного громадянина

22 липня фірма грека Пантелеймона Бумбураса, одного із друзів міського голови і почесного громадянина Одеси, презентувала свій новий масштабний проєкт подальшого постачання Аркадії гігантами зі скла і бетону. Перш за все, це буде 23-поверховий бізнес-центр “Платон”, який займе своє місце території житлового комплексу “Еллада” на вулиці Генуезькій, 1, 1/1.

Спочатку почесний громадянин планував побудувати на цьому місці 24-поверховий житловий комплекс, але потім передумав, і вирішив, що там краще буде виглядати бізнес-центр, нашпигований офісними приміщеннями. Згідно з Генпланом, по сусідству має з’явитися ще два 24-поверхових будинки.

Архітектурне знищення колишнього курорту, популярного не лише в Україні, а й далеко за її межами, набирає обертів. Останні півтора десятка років перетворили пляжний мікрорайон в спальний житловий масив, позбавлений елементарної інфраструктури.

Будівництво без забезпечення інфраструктури

Нещадна забудова Аркадії триває в наші дні, незважаючи на те, що там майже не залишилося вільного простору, а всі будинки-велетні щільно стоять один до одного. Втілюючи в життя проекти масштабного будівництва, ні міська влада, ні, тим більше, забудовники не подумали про забезпечення комплексів школою, дитячим садком, поліклінікою, не кажучи вже про бібліотеку або, наприклад, про центр дитячої творчості.

Давно страждає від пробок шлях, що веде в Аркадію, а для розширення дороги просто немає ніякої можливості. Транспортний колапс на вул. Генуезької відбувається, незалежно від часу доби.

На сьогоднішній день «Гефест» закінчує будівництво першої черги – трисекційного будинку ЖК «Еллада». Четверта черга передбачала будівництво двосекційного 24-поверхового будинку, але замість нього тепер з’явиться 23-поверховий бізнес-центр, з сотнями офісних приміщень, в які будуть вранці їхати тисячі співробітників і, як результат, Генуезька намертво стане.

Також «Гефест» продовжить будівництво другої і третьої черги, тобто двох двосекційних 24-поверхових будинків. А практично по сусідству з «Гефестом» на місці санаторію «Молдова» незабаром почнеться таке масштабне будівництво від «Будови». 

Що стосується «Будови», то компанія замовила транспортне моделювання Генуезької, бажаючи розширити її до чотирьох, а то і до п’яти смуг. Яким чином ? Дуже просто: зріжуть шматок схилу санаторію «Молдова». Організовуючи нормальний в’їзд в майбутні будинки з вулиці Генуезької, “Будова” хоче залучити красивою картинкою своїх клієнтів «Будова». В іншому випадку реалізація нового житла замість санаторію може провалитися, бо всі в місті знають про транспортні негаразди у районі Аркадії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.