Четвер, 30 Травня, 2024

Одеса в мініатюрі

Створення мініатюрних копій архітектурних об’єктів є закономірним етапом навчання в архітектурних ВНЗ.  Насправді, цей процес не тільки дуже прискіпливий, але і досить захоплюючий.  А як цікаво потім розглядати отриманий результат, і порівнювати його з оригіналом!  Про “архітекторі” мініатюрної Одеси odessa-future.com.ua з посиланням на 1tv.od.ua, розповідає в нашому матеріалі.

Прискіпливий процес створення

Ось уже 17 років одесит, Іван Тютюнник створює унікальні маленькі будівлі і архітектурні об’єкти нашого міста.  А великі будівельні компанії, перш ніж почати процес будівництва, замовляють у Івана мініатюрну копію майбутнього об’єкта.

Іван працює за кресленнями, ескізами та планам замовників, на підставі яких, за допомогою лазера, створюються деталі.  Найдрібніші елементи декору і ліпнини створюються з використанням 3D друку.

Як говорить сам автор мініатюр, метою є візуалізація майбутнього об’єкта.  Адже забудовнику потрібно наочно показати потенційному покупцеві, що він отримає в результаті і як все буде виглядати після закінчення будівництва.  Ось для цього і потрібен макет.

Візуалізації піддається все

Іван легко візуалізує не тільки житлові об’єкти.

У 2004-тому, коли він був випускником факультету художньої графіки, він отримав пропозицію про створення макета Грецькій площі, яка на той час проходила процес реконструкції.  Хлопець погодився і в результаті у нього вийшов чудовий макет.

З тих пір Іван знав, чим займатиметься в майбутньому.  Він створив свою майстерню і навіть обзавівся командою соратників.

Важливо продумати кожну деталь

Перед початком створення майбутньої мініатюри дуже важко передбачити, скільки часу займе весь процес.

Адже нескладний проект з одним спорудженням може зайняти всього тиждень, а над великим і об’ємно можна працювати і більше місяця.

За словами Івана, великий макет може включати 15 тисяч дрібних деталей, над кожною з яких потрібно ретельно думати.  Адже все має правильно виглядати, все повинно підійти і тільки потім можна все склеювати і прикріплювати до самого об’єкта.  У цьому полягає основна складність.  Але ще одним, не менш легким моментом, є сама конструкція.  Її потрібно розробити так, щоб об’єкт вийшов рівним, симетричним і красивим.  Тут же важливо створити практично даний спорудження, щоб воно викликало повне відчуття реальності.  Для цього Івану доводиться враховувати розташування дерев і рослин, які знаходяться поруч або на території об’єкта, і навіть вивчати правильне природне розміщення і особливості водойм.  

Адже тільки такий відповідальний і сумлінне ставлення до своєї роботи може призвести до успішного результату.

Як бачимо, незважаючи на мініатюрність зазначених об’єктів, процес їх створення є досить непростим і вимагає великої уваги, терпіння і вправності.

До слова, такий напрямок користується величезним попитом не тільки в нашій країні, але і у всьому світі, а фахівців у цій сфері дуже не вистачає.  Тому  приємно вдвічі, що у нас в місті є такий професіонал, який працює на благо і в ім’я поліпшення улюбленої Одеси.

Фото: 1tv.od.ua.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.