Неділя, 26 Травня, 2024

Нові соціальні витрати Одеської міської влади

В Одесі триває фінансування проєктів, спрямованих на його популяризацію та реконструкцію навчальних закладів. Хіба це всіх задовольняє і які тут існують негативні моменти… Спробуємо з’ясувати на odessa-future.

Мерія оплатить круглу суму за створення шести відеороликів про одеситів

25 червня 2021 року Департамент туризму оголосив тендер на створення шести відеороликів, присвячених видатним одеситам, який виграв Богдан Коровкін, QA-інженер, що працює у сфері розробки програмного забезпечення.

За шість коротких сюжетів тривалістю 1,5-2 хв міська скарбниця заплатить Коровкіну 149 000 грн., або 5,4 тис. доларів США, тобто за одну секунду продукту від 45 до 60 у.о ..

Відповідно до тендерної документації, Богдан Коровкін має представити відеоролики про одеситів, які залишили глибокий слід в історії міста. У список героїв увійшли:

  • Фелікс Дерибас, засновник Міського саду,
  • Лев Пушкін, співробітник одеської митниці;
  • Франц Боффо і Франц Фраполлі, архітектор, автори проектів, за якими були побудовані десятки одеських будинків;
  • Ераст Андрієвський, основоположник одеської курортології;
  • Анжело Анатра, меценат, покровитель повітроплавання.

За умовами конкурсу, у своїх фільмах автор повинен використовувати архівні документи, знайдені ним особисто.

Раніше місто вже замовляло програмісту короткометражки про Віру Холодну і графа М.М. Толстого, за що було заплачено 49 950 гривень, або 24 975 гривень за кожну.

Підіб’ємо підсумок: на 8 фільмів про видатних одеситів мерія витратила 200 000 гривен, тобто приблизно 1 000 доларів.

Рішення про створення документальних короткометражок викликало негативний ефект серед городян. Справа в тому, що з 2017 року міське керівництво не може знайти кошти для реставрації Воронцовського палацу, який спроектував архітектор Франц Боффо, один з персонажів майбутніх фільмів. Парадокс! Сьогодні пам’ятник архітектури огороджений металевим парканом.

Ремонт ліцею “Ланжеронівський”

14 липня 2021 року було оголошено тендер на капітальний ремонт ліцею “Ланжеронівський” (проспект Гагаріна, 6, колишній інтернат № 2) та благоустрою прилеглої території. Початкова вартість – 27 996 400 гривень. Аукціон з вибору підрядника відбудеться 2 серпня 2021 року, а той, у свою чергу, повинен буде закінчити роботи до кінця 2022 року.

У тендерній документації вказано, що підрядник повинен буде утеплити і пофарбувати фасад, встановити металопластикові вікна та нові двері, замінити покрівлю, встановити пожежну драбину. Плануються також видалення аварійних дерев і пнів, установка лавки, урн, висадка понад 100 дерев і кущів та інші роботи.

Із проханнями про ремонт одного із кращих престижних навчальних закладів міста ще в 2018 році зверталися батьки учнів. Тодішній віце-мер Петро Рябоконь заявив, що грошей на ремонт немає. Зараз, очевидно, кошти знайшлися.

Інсталяції до Дня Незалежності

Говорячи про бюджет і фінансах міської громади, звернемо увагу на те, що керівництво Одеси планує широко відзначити День Незалежності, створивши три об’єкта, що будуть світитися. Один з них – півтораметровий «Метелик». Напис, що переливається, в кольорах державного прапора буде складати композицію «Україна – це ми», а у вигляді октаедра зі словами «Україна» на різних мовах буде однойменна ​​інсталяція «Україна».

Наведені приклади того, як місто збирається витрачати свій бюджет, можуть порадувати, з одного боку, але, з іншого боку, хочеться, щоб при цьому не страждали одесити, особливо ті, що соціально незахищені.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.