Середа, 29 Травня, 2024

В Одесу стали частіше приїздити європейські туристи

У мерії запевняють, що Одесу стали частіше відвідувати туристи з європейських країн. Також, на апаратній нараді в мерії директор муніципального департаменту культури та туризму, Тетяна Маркова розповіла про підвищення туристичного податку. Детальніше розповість Odessa-future.com.

Голова міського департаменту культури і туризму, Тетяна Маркова, поділилась інформацією, що за минулий рік Одесу відвідали у сумі 3 мільйони 200 тисяч туристів.

Якщо порівнювати туристичний 2017 рік з 2018, то видно, що змінилася не лише кількість туристів завітавши до Одеси (згідно з заявою мерії в позаминулому році місто відвідали приблизно 2 мільйони 500 тисяч чоловік), а змінилася ще й структура цього потоку. Відтак, за 2018 рік від загальної кількості туристів, іноземці склали 40%. Натомість на рік раніше кількість закордонних гостей була на 10% менша і становила 30%.

Варто відмітити, що спостерігається збільшення пасажиропотоку з таких країн, як: Ізраїль (зростання на 45,5%), Естонія (175,1%), Німеччина (182%) і Молдова (209%).

Місцева влада на хвилі оптимізму має сподівання, що така позитивна динаміка збережеться і в 2019 році, а кількість туристів ще зросте.

Натомість в Одесі пропонується підвищити туристичний збір. Відтак планується за єдиною ставкою для локальних та іноземних туристів. Збільшитись збір до 0,5% від середньомісячної зарплатні, на сьогоднішній день, це сума в районі 21 гривні.

За словами Тетяни Маркової, муніципальний департамент фінансів схвалив цю пропозицію. Саме ж рішення буде винесено на сесії міської ради.

Нагадаємо, що у минулому році такий збір складав для громадян України 0,5% середньомісячної зарплати, а для закордонних гостей – 1%. Сумарно за 2018 рік вдалось отримати приблизно 7,3 мільйони гривень, що на 2,3 мільйони більше, ніж за 2017 рік. Минулого року до Одеси завітало 3,2 мільйони туристів.

Також цікавий факт, що згідно з даними Одеського прикордонного загону, 64,6% туристів приїздять на поїздах, 16,1% гостей прилітають на літаках в аеропорт Борисполь, після чого вже по Україні їдуть до Одеси і всього, лише 1% прибувають морським транспортом. Відносно останнього, згідно зі словами чиновника, у департаменті активно працюють над відродженням круїзного туризму.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.