Вівторок, 28 Травня, 2024

ОНУ ім. І.І. Мечникова отримає мільйон євро на вивчення туберкульозу

ОНУ імені І.І. Мечникова від Європейського союзу отримав більше як 1 мільйон євро. Отримані кошти призначені на розвиток діагностики та лікування туберкульозу. Гроші виділені проектом «Innovation in Tuberculosis» в рамках співпраці. Детальніше розповість Odessa-future.com. 

Фінансування відбувається згідно з програмою «Marie Skłodowska-Curie Actions Horizon 2020 RISE». Ціль даного проекту полягає в створенні спеціального консорціуму, метою якого стало об’єднання вишів та медичних закладів 6 різних країн, таких як: Іспанія, Україна, Молдова, Швеція, Германія та Чилі.

Взагалі «Marie Skłodowska-Curie actions» (MSCA) займається тим, що надає гранти на усі етапи кар’єри дослідників. Неважливо, чи це докторанти, чи дослідники з високим кваліфікаційним рівнем. Також проект займається заохоченням транснаціональної та міждисциплінарної мобільності.

Крім того передбачено, що MSCA дає свободу науково-дослідним організаціям (університетам, дослідницьким центрам і компаніям) на вибір талановитих іноземних дослідників. Також дається дозвіл на створення стратегічного партнерства з найкращими світовими інститутами.

У прес-службі вишу розповіли:  «Консорціум Innova4TB є мультинаціональним і буде сприяти інтеграції ОНУ в світовому науковому співтоваристві. Учасники проектів будуть відвідувати організації один одного, працювати разом, обмінюватись і виробляти нові знання та вміння в декількох галузях, пов’язаних  з діагностикою і лікуванням туберкульозу».

Важливо відмітити, що наша країна сьогодні друга в Європі за кількістю хворих на туберкульоз. Одеський же регіон, при цьому, являється лідером по кількості смертей від захворювання на туберкульоз.

Згідно зі звітом Міністерства охорони здоров’я за 2018 рік, ситуація з туберкульозом в Україні під контролем, але, все ж таки, вона дуже серйозна. Також у відомстві говорять про те, що в нашій країні ситуація загострюється тим, що туберкульоз переважно виявляють у хворих на пізній стадії. В такій ситуації  шанси на одужання вкрай малі. Статистика ж говорить про те, що кожного року від захворювання на туберкульоз вмирає 4 тисячі українців, що за підрахунками  рівняється 11-ьом смертям кожен день.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.