Неділя, 26 Травня, 2024

В Європейському ліцеї почали годувати школярів по-новом

В новому Європейському ліцеї вже почали практикувати новий метод харчування. Як і планувалось цей цікавий експеримент стартував 21-го січня. Детальніше розповість Odessa-future.com.

Олена Буйневіч, директор міського департаменту освіти і науки, заявила сьогодні про те, що відтепер усі учні ліцею будуть харчуватися за системою шведського столу.

«Дітки можуть вибрати одне з декількох блюд, щоб поснідати. Їм допомагають призначені працівники харчоблоку, маленьким дітям відразу дуже важко переключитися на новий тип харчування. Цей тиждень дітям допомагатимуть, після цього наші дітки будуть собі сервірувати столи самостійно», — розповіла директор департаменту.

Як стало відомо, то це стосується учнів 3 та 4 класів. Першокласники та другокласники харчуватися з допомогою будуть аж до кінця навчального року. Також Олена Буйневіч зазначила, що новою системою вони прагнуть виховати у школярів певну культуру харчування. До того ж передбачається, що нова система буде впливати на формування власного смаку у дітей, саме через те, що їм дається право вибору.

Також відомо, що Держпроспоживслужба вже затвердила меню на два тижні спеціально для шведського столу. Проте вищими інстанціями було затверджено внесення спеціального рецептурного збірника, який повинен дозволити урізноманітнити меню школярів. Також Олена Буйневіч повідомила, що залишається обов’язкова умова, яких потрібно буде дотримуватися всім школам, а саме: двічі на тиждень повинні бути рибні страви, не більше двох разів в тиждень повинні бути молочні страви та інші, передбачені регламентом.

Також нагадаємо, що на території ліцею з сьогоднішнього дня почав працювати вендінговий апарат, за допомогою якого діти, за додаткові кошти, мають змогу отримати гарячі страви. Зокрема такий апарат буде доречним для дітей, які залишаються на додаткових заняттях та ходять у групи продовженого дня.

За словами директора міського департаменту освіти і науки, скоро до нового експерименту планують залучити школу №125. Також вендінгові автомати такого типу вже стоять в деяких лікарнях міста Одеси і на посту №1. До того ж, як зазначає директор департаменту, вендінгові апарати кращі, як мінімум, своїми санітарними умовами, адже вся їжа фасована в індивідуальні упаковки.

Ну, і, як зазначалось, то це ще тільки експеримент. В тому разі, якщо він пройде перевірку в реальних умовах і виявиться вдалим, то таку систему харчування будуть впроваджувати в усі навчальні заклади Одеси.

Нагадаємо, раніше ми вже писали про те, що «новий спосіб харчування дітей апробують в одеських школах».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.