Субота, 25 Травня, 2024

Яка доля чекає на будинок Гоголя?

Яка доля чекає на покинутий будинок за адресою вулиця Гоголя №11, в якому знаменитий літератор писав славнозвісний другий том «Мертвих душ». Чи чекає на будівлю доля другого тому роману Миколи Васильовича Гоголя розбирався Odessa-future.com. 

Будинок №11 по вулиці Гоголя був збудований ще в 1836-1849 роках. Проектом займались відомі тогочасні архітектори Даллаклава і Шашин. По закінченню Другої світової в приміщеннях будови розмістили штаб військово-морського з’єднання. Пізніше будинок використовувався моряками в якості житлового.

Наразі ж будівля не в найкращому стані, адже вона знаходиться у володінні недобросовісного власника ОСББ, який мало того, що довів пам’ятку архітектури до плачевного становища тим, що нічого не робив, так він ще й отримував кредит для відновлювальних робіт. Але ситуація може скоро різко змінитися, якщо у будинка таки з’явиться новий власник. Про це розповів Павло Остапенко – начальник міськуправління охорони пам’яток культурної спадщини.

Також Павло зазначив, що потенційний новий власник буде готовий привести пам’ятку архітектури в належний стан, оскільки нинішній стан жахливий, а чинний власник навіть не хоче відповідати на будь-які запити.

На превеликий жаль, будівля руйнується  біля 10 років. А у минулому році тут взагалі відбувся один із чергових однієї з ділянку даху, внаслідок чого конструкції, що впали, пробили перекриття між поверхами.  Тепер тут відкрита для дощів ділянка на периметр всієї будови.

Ще в 2005 році рішенням міської ради було ухвалено передати будівлю у власність міської громади. Але одразу ж частину житлових та підсобних приміщень приватизували і в подальшому перепродали. Їх новими власниками стали Семен Шлеміс і Марина Гойфман. Вони створили штучне ОСББ «Затишне». За той час, що проходять тяжби між власником та містом, будинок майже зруйнувався. Хоча, опираючись на данні ЗМІ, в минулому році місто підтвердило право на власність. Проте, за словами Павла Остапенка, будинок і досі належить належить ОСББ.

Автор: Владислав Зіньковський 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.