Середа, 29 Травня, 2024

Чим загрожує конфлікт навколо Нерубайських катакомб

Кілька туристичних маршрутів в Музеї партизанської слави самовільно були перекриті місцевим підприємцем Анатолієм Колійчуком. На цьому тлі розгорівся конфлікт між начальством музею і Колійчуком.

Всесвітньо відомий Музей партизанської слави знаходиться в Біляївському районі Одеської області, в селі Нерубайське. Він є пам’ятником партизанському руху в південному регіоні. Катакомби тут знаходяться на глибині більше 12 метрів під землею. Так як в цій місцевості протікають підземні води, часто жителі села скаржаться на те, що їхні будинки просідають, на стінах з’являються тріщини, а часом у дворах виникають великі провали. Саме такими подіями пояснює свої дії Анатолій Колійчук. Підприємець заявив, що біля його ділянки земля опускалася, з’являлися провали, і він таким чином вирішив зміцнити територію.

Але депутат Біляївського районного ради, Денис Ковтун, має своє бачення такої ситуації. Депутат пов’язує це з недавньою перемогою картинної галереї, що розміщена в катакомбах. У листопаді 2018 року галерею внесли до Книги рекордів України, як першу картинну галерею в катакомбах. У зв’язку з цим до Музею і катакомб виник підвищений інтерес туристів. Ковтун вважає, що місцевий підприємець таким чином хоче захопити частину території катакомб собі, відкривши там власний бізнес.

Анатолій Колійчук відгородив близько 300 метрів підземної експозиції. Музей є державною власністю, а Колійчук орендує територію над музеєм під ринок. За його словами, після того, як грунт на цій ділянці почав провалюватися, він спустився в музей і зміцнив цегляною кладкою його стелю, тим самим перегородивши прохід. На дану дію підприємець не брав ніяких дозволів. Музей подав заяву в поліцію з проханням розібратися в ситуації.

Ольга Циктор

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.