Середа, 29 Травня, 2024

Нова програма збереження та розвитку історичного центру Одеси

Нова програма, що передбачає збереження та розвиток історичного центру Одеси була презентована. Відомо, що вона розтягнеться на період з 2019 по 2021 рік. Більше про це розповість Odessa-future.com.

Програмою передбачено фінансування розміром в 1,2 мільярди гривень. Фінансування буте частковим та поетапним і розтягнеться на три роки. Орієнтовно фінансування розіб’ють на три рівні частини. Але, як виявилось, частина з виділених коштів буде розрахована як кредитні.

Віце-мер, Петро Рябоконь, розповів, що витратити кошти планували протягом 2019 року. Плани змінилися з подачі “Укргазбанку”, який не став перераховувати одразу повну суму. Замість цього кредитна лінія була розтягнута до трьох років.

Відносно ж програми, то в ній анонсовані ремонтні роботи з двома сотнями фасадів. Крім того, заявлений благоустрій бульвару Жванецького, але перед цим муніципалітет проведе архітектурний конкурс, за результатами якого і виберуть варіанти проекту.

Найцікавіше те, що пам’ятники архітектури планують покрити спеціальною речовиною, з якої різного роду написи, які в нас люблять робити вандали, будуть без проблем відмиватись не залишаючи жодних слідів.

В бюджет на виконання робіт з покриттям фасадів наразі заклали 6 мільйонів гривень. В рамках тестування планують такі роботи виконати на ряді вже відреставрованих фасадів. Тим паче новою фарбою встигли вже пофарбували одну із стін музею морського флоту.

Про те, що малюнки «вуличних» художників буде легко змити і при цьому не залишати на стінах жодного сліду розповів Павло Остапенка – начальник управління охорони пам’яток культурної спадщини Одеської міськради.

Додамо, що комісією програма, в цілому, була схвалена без певних правок.

Нагадаємо також про те, що ще в жовтні 2018 року депутатами Одеської міської ради, що входять в склад бюджетної комісії, вже було попередньо погоджено нову позику на суму в 1 мільярд гривень під 22,5% річних терміном на п’ять років. Сесією міської ради необхідність, без перебільшень, такого великого позику було схвалено.

Автор: Владислав Зіньковський

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.