Четвер, 30 Травня, 2024

Оновлені бібліотеки стали модним місцем Одеси

 

Поточний тиждень почався з перевірки департаментом культури і туризму бібліотек нашого міста. Перевірялася матеріально-технічна база, зручності робочих місць співробітників, наявність комфортних умов для відвідувачів, в тому числі для людей з обмеженими здібностями. Так само, в рамках перевірки, збиралася інформація про способи залучення читачів в стіни бібліотек, як спосіб підняття рівня культурного життя міста, пише Одеса Майбутнього

Так, співробітники департаменту міськради відзначили значне збільшення інтересу одеситів до колись спорожнілих бібліотек у зв’язку з поліпшенням оснащення закладів і підвищенням умов комфорту для відвідувачів. Одеські бібліотеки, безсумнівно, знову стають місцем скупчення спраглих знань і шукаючих інформацію городян.

Якими стали бібліотеки Одеси?

библиотеки

Наприклад, в дитячій бібліотеці на вулиці Посмітного за рахунок міського бюджету здійснили ремонт, який не лише облагородив сховище мудрості, а й дозволив поліпшити умови для інклюзивного навчання дітей. Юні відвідувачі особливою увагою нагородили встановлені в великому світлому холі нові м’які меблі і барвисту виставку нових екземплярів дитячих книжок. Крім оновлених стелажів і зручних диванів, які дозволяють не тільки з комфортом читати, але і не завдаючи незручностей оточуючим ділитися враженнями, в бібліотеці відремонтували актову залу. Тепер юним відвідувачам буде ще цікавіше поспішати на свята до мудрих книг.

Варто відзначити, що не лише дитячі бібліотеки стали новіше, але і ряд бібліотек для дорослої категорії населення отримав нові меблі і здійснив добротний ремонт. До того ж, в більшості з них з’явився WI-FI, що моментально помітили відвідувачі. Багато хто почав брати з собою планшети і ноутбуки, щоб прискорити підготовку матеріалів і пошуку потрібної літератури. Для тих, хто має намір займатися за бібліотечним комп’ютером є обладнане місце.

Співробітники бібліотек також внесли зміни в специфіку своєї роботи. Тепер в храмі знань можна не тільки прочитати або взяти додому книги, а й прийняти участь у сімейних читаннях, у квестах, послухати корисні лекції, відвідати зустріч з автором або вченим, пограти в цікаві ігри та багато іншого.

Хороша бібліотека завжди йде в ногу з часом

В рамках інноваційної політики роботи міських бібліотек при останніх створені творчі клуби, на засіданнях яких проходять різні майстер-класи, семінари і навчальні лекції. Крім цього, в частині бібліотек, відкриті художні виставки юних одеських майстрів пензля.

Сьогодні бібліотеки міста Одеси вже далеко не безликі сховища покладів друкованих видань. Сьогодні – це сучасно оснащені культурні центри з безліччю цікавих проектів і активним культурним життям. В наші дні бібліотеки стали модним місцем для проведення дозвілля як молоді так і старшого покоління. Насичені програми і неординарні підходи притягують увагу навіть тих з нас, хто не так давно скептично стверджував, що будь-яка література є в мережі Інтернет.
 
Ще одне ноу-хау одеських читалень демонструє 34-я бібліотека, що знаходиться в селищі Шевченко. У цьому закладі з’явився справжній Книжковий сад. Співробітники бібліотеки спільно з працівниками департаменту культури та туризму висадили саджанці вишні і яблуні, і незабаром відвідувачі зможуть читати книги насолоджуючись свіжим повітрям в тіні плодових дерев.

Директор Централізованої системи бібліотек Наталія Кликова відзначила, що за минулий рік бібліотеки для дорослих міста видали понад півтора мільйона книг і обслужили понад 75-ть тисяч одеських читачів, що свідчить про помітне збільшення інтересу городян до відвідування бібліотек.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.