Середа, 29 Травня, 2024

Тещин міст: про історію, люксембурзьку копію та легенди

Ця одеська мостова споруда є наймолодшою ​​у нашому місті. З іі допомогою з’єднуються величні палаци у вигляді Воронцовського, місцем розташування якого є Приморський бульвар та Шахський.

Міст відкриває погляду неймовірний морський вигляд, тому це місце ніколи не пустує. Далі на odessa-future.

У нашому матеріалі, з посиланням на 048.ua ми розповімо про історію появи знаменитого мосту та цікаві факти про нього.

З чого все почалося

Роком будівництва цієї споруди є 1969-тий. Розробкою проекту займалася Рашель Аббовна Володимирська.

Спочатку мосту було дано найменування “Комсомольського”, тому що ним зв’язувалися зони Приморського та Комсомольського (в наші дні його назва присвячена Жванецькому) бульварів, проте пізніше він був перейменований на Капітанський. Про ці дві назви майже ніде не згадується і тому про них мало хто знає.

Цікаві версії

Говорячи про сьогоднішню назву, слід згадати про три легенди, що стосуються її походження.

У цій частині серед одеситів прийнято згадувати про першого секретаря партійного обласного комітету Синицю, який був великим шанувальником млинців. Зять жив на одному бульварі, ну а теща – на іншому, звідси і з’явилася ідея щодо їх з’єднання за допомогою мосту.

Згідно з другою легендою, ця мостова споруда була популярною серед чоловіків, що зважилися на те, щоб покінчити життя самогубством внаслідок витівок їх тещ.

Відповідно до третьої легенди, особливість цього мосту, яка полягає в погойдуванні від вітру, має зв’язок із тещею, а точніше її мовою, яка, як прийнято вважати, треплеться так само.

Як прийшли до того, що маємо сьогодні

Будівництво згаданої споруди було присвячено такій події, як Жовтнева революція 1917-го, а точніше її п’ятдесятиліття. Відкриття мало відбутися 1967-го, проте воно відбулося пізніше.

Справедливо звернути увагу на те, що відповідно до проекту, для мосту мали вибрати ретро-стиль, щоб він вписувався в обстановку класичної забудови. Однак у процесі будівельних робіт, декор було ухвалено рішення зняти. Це й спричинило конструктивістський дух мосту.

Існує аналог

Цікаво, що Тещин міст не є єдиною подібною спорудою у всьому світі. Він є стилізованою міні-копією іншої мостовоі споруди, місцем розташування якої є Люксембург, а роком будівництва 1965-й.

Однак відмінність все ж таки існує, і воно полягає в тому, що люксембурзький міст набагато довший і він червоного кольору.

Сумна правда

Говорячи про малоприємні факти, слід згадати про те, що Тещин міст був облюбований самогубцями. Коли подібне стало відбуватися набагато частіше, для того, щоб запобігти трагедіям, було ухвалено рішення щодо встановлення високої огорожі.

Місце кохання

Проте Тещин міст все ж таки є улюбленим місцем усіх одеських закоханих та молодят, які люблять залишати там замочки, як символ міцності їхніх стосунків.Але замки стали причиною погіршення стану мостової споруди, тому в 2011-му неподалік було проведено встановлення металевого “Люблячого серця”, щоб закохані вішали замочки там.

Фото: BestKV

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.