Середа, 29 Травня, 2024

Одеські художники виступили проти тарифів, які нав’язує владу

20 січня на бульвар Жванецького для акції протесту вийшли митці міста-Героя. Про подію майстра пензля та мольберту повідомили на сторінці регіональної організації Національної спілки художників. Далі на odessa-future.com.ua.

Одеські майстри живопису зібралися, щоб висловити колективний протест та жорсткі вимоги до Кабінету міністрів, який днями вкотре розпорядився підняти тарифи на комунальні послуги. Відповідно до нових умов, проведення виставок та інших культурних заходів стане неможливим, як, втім, творити у майстернях.

На мітинг, який пройшов біля виставкової зали Союзу, на початку вулиці Торгової, вийшли кілька десятків людей. У тих, хто зібрався в руках, були плакати з вимогою про скасування грабіжницьких тарифів, які придумав український кабмін.

Дії кабміну, що заслуговують на протест

Відповідно до документа, з 1 січня 2022 року тариф на опалення збільшився з 1600 до 6953 грн, тобто майже в 4,5 рази, за гігакалорію. Цей параметр на побутових споживачів, бюджетні та релігійні організації. Міра зрозуміла: ці три категорії, хоч і беруть участь в економічній діяльності, проте економічного продукту не виробляють. А що ж роблять художники? Відповідь проста: картини. Однак, щоб написати картину, потрібно мати майстерність, вміння бачити світ і т.д. Так, не секрет, що картини часто продаються на аукціонах, приватним особам. А якщо з іншого боку: скільки картин митці жертвують на благодійні цілі?

Підвищення тарифів для художників створює враження, що живопис нашому суспільству не потрібний…

Представники одеської філії не єдині, хто незадоволений новими тарифами. У грудні Національна спілка художників звернулася до Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням сприяти у врегулюванні питання про користування тепловою енергією на період опалювального сезону та встановити тариф як для населення. Художники наполягали на тому, що з прийнятими розцінками на творчі об’єднання чекає банкрутство, бо художники не зможуть працювати у своїх майстернях та проводити виставки.

Акція художників, що пройшла на схилах бульвару, нагадала в черговий раз про, як мінімум, зневажливе ставлення влади до культури як галузі, яка покликана естетично виховувати людей, деяких одеських депутатів. 

Днями деяким з одеських депутатів не сподобалося те, що парки міста не приносять прибутку до його скарбниці.

З іншого боку, приємно відзначити, що в Одесі є люди, об’єднані за професійною ознакою та готові обстоювати свої інтереси спільно. Це означає, що в одесити продовжують відстоювати свої громадянські на гідне життя, що набагато важливіше, наскільки суворо суд оцінить дії олігарха Порошенка, який під час перебування президентом України також сприяв збідненню населення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.