Четвер, 30 Травня, 2024

У найпозитивніший день року одеситам довелося розпрощатися з теплом у батареях

Як відомо, перше квітня це Міжнародний день сміху. Тому не дивно, що увага ЗМІ прикута до одеської «Комедіади», клоунів та костюмованих дійств. Та жарти жартами, а деякі новини квітня можуть здатися не такими вже й смішними. У Одесі вимкнули теплопостачання. Тому всі, у кого в домівках центральне опалення, можуть не поспішати ховати теплі речі. Від батарей обігрітися можна буде тепер аж у новому опалювальному сезоні. Відповідне розпорядження вже підписав мер міста Геннадій Труханов. Про це читайте на Odessa-future.

Підсумовуючи цей опалювальний сезон, варто сказати, що аномально низької температури не спостерігалося. Тому і тарифи були відповідними. Щомісяця, за зміною температури зовні, проводилося їх корегування. За січень одесити заплатили близько 30-ти гривень за квадратний метр, за лютий близько 24-ох. Найхолоднішим місяцем виявився грудень: тариф склав майже 33 гривні.

За словами замісника директора департаменту міського господарства Міськради Сергія у травні передбачається цифра у рамках 23-ох гривень за квадратний метр. Але це не стосується будівель, що отримували теплову енергію за приладами обліку. У мешканців таких будинків ціна коливається від 18-ти до 30-ти гривень.

Комунальники пояснюють: тарифи різняться через не однакову теплопровідність будівель. Важливу роль у питанні оплати за опалення грає наявність або ж відсутність утеплених стін та метало пластикових вікон.

Минулий опалювальний сезон також ще раз нагадав, що оплата тепла одеситам дається досить тяжко. Три чверті мешканців міста до кінця опалювального сезону підійшли із заборгованістю.

«На даний час загальний борг одеситів складає порядку 600 мільйонів гривень. За середнім рівнем розрахунків це порядку 77-75 відсотків»,- розповідає Іван Донченко, директор КП “Теплопостачання міста Одеси”.

Проте, час у одеситів, щоб розрахуватися з боргами до нового опалювального сезону, ще є.

По закінченню теплопостачання планують почати роботи з ремонту теплотрас та систем центрального опалення.  Уже з 8-го квітня розпочнеться цикл підготовки до ремонтної кампанії. У рамках якого будуть проведені два етапи гідравлічних випробувань. Триватимуть вони аж до кінця травня. І лише за результатами випробувань буде зрозуміло, які ремонтні роботи необхідно зробити. Відповідно, лише у кінці травня одесити дізнаються, які ж дороги перекриватимуть та ритимуть на час ремонту.

Наталія Сандакова

 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.