Неділя, 26 Травня, 2024

“Чистий четвер”: як в одеському Оперному мили головну люстру

Одеський Оперний вражає своєю величчю та розкішшю. Він є одним з найбільш відвідуваних місць у нашому місті. Однак, відвідувачам видно лише красиву і загальнодоступну сторону, а про зворотну, яка полягає в прибиранні та догляді за цією ошатністю, практично ніхто не знає. Та й говорити про це не дуже прийнято.

Але обслуговування приміщення найвідомішого одеського театру заслуговує на окрему увагу, і вимагає колосальних сил і засобів. Адже театр має безліч елементів декору, кожен з яких потребує особливого підходу у догляді.

Чого варте лише обслужити гігантську люстру, яка прикрашає головну залу!

У нашому сьогоднішньому матеріалі на сайті odessa-future, з посиланням на dumskaya.net, ми розповімо про цей щорічний копіткий процес, який проводився саме вчора, 10-го лютого.

Довгий процес

Проведення унікальної щорічної процедури, яка полягає у забезпеченні технічного обслуговування люстри до одеського Оперного, завершили вчора.

Для здійснення цього, довелося спускати величезну люстру (висота якої перевищує дев’ять метрів, а вага – майже дві з половиною тонни) у приміщення партеру прямо над кріслами глядачів.

Три дні зайняв у театральних співробітників процес зняття порошинок, що накопичилися за рік на кришталиках, які служать прикрасою освітлювального приладу.

Але найголовнішим етапом роботи була заміна ста вісімдесяти дев’яти лампочок, завдяки яким люстра виблискує, прикрашаючи приміщення головної зали.

Кожна з них галогенова, і містить сорок два вати потужності.

Такі лампи вибрали внаслідок необхідності приглушення світла, яке випромінюється головним світильником.Найбільша оцінка споживання люстри сягає восьми кіловат на годину.

Про світловий рекорд

Микола Борисов, який очолює театральну електротехнічну службу, повідомляє, що за минулий рік перегоріли лише 10 ламп, що є своєрідним рекордом.

За словами чоловіка, все одно було проведено заміну всіх лампочок. Але в цілому, стан люстри чудовий. Потрібно було лише вичистити її від пилових забруднень. Однак, іноді відбувається тріскання в плафонах, але є запаски.

Про маловідомий факт

Цікавим є факт, що місцем розташування деталі, представленої телескопічною драбиною, яка використовується для того, щоб обслуговувати люстру, є центральна зона залу для глядачів. Вона була змонтована 1972-го. До того щоразу перед тим, як чистити люстру, необхідно було займатися будівництвом риштування.

Світова слава

Люстру одеського Оперного знають у всьому світі як найбільшу на європейському континенті і, напевно, одну з найкрасивіших.

За словами Катерини Єргеєвої, яка є екскурсоводом Оперного, ця люстра є реплікою, яка була створена у 1950-х одним із цехів Московського годинникового заводу. Оригінальну люстру було вивезено під час відступу німецько-румунських військ.

Зворотний процес

Після того, як всі регламентні роботи були завершені, почався зворотний процес, – щоб знову надати люстрі її звичну позицію під стелею і запалити її, робітники працювали близько сорока хвилин.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.