Середа, 29 Травня, 2024

Не стали чекати допомоги: одесити з Софіївської самі відреставрували старовинну будівлю

Архітектура нашого міста рясніє історичними шедеврами, які свого часу були створені багатьма знаменитими зодчими не тільки Одеси, але і всього світу, пише odessa-future.com.ua.

На жаль, в силу того, що ці споруди були зведені дуже багато років тому, переважній кількості з них на даний момент дуже потрібна реставрація і ремонт.

Але у місцевої влади не вистачає коштів, щоб відремонтувати і відновити всі старовинні архітектурні об’єкти міста.

Одесити, дивлячись, як руйнуються легендарні споруди, не можуть з цим змиритися і спокійно спостерігати за знищенням архітектурної спадщини, тому вирішують своїми силами ремонтувати і реставрувати унікальні споруди улюбленого міста.  Якраз про такий випадок ми, з посиланням на dumskaya.net , розповімо в нашому сьогоднішньому матеріалі.

Небайдужі мешканці

Одесити, які проживають в старовинному будинку-пам’ятці номер 13, який знаходиться на розі Торгової та Софіївськоі вулиць, вирішили своїми силами займатися порятунком культурної спадщини міста.  Вже відремонтовано парадну, завдяки чому відновився її первісний вигляд.

На даний момент одесити зайняті збором грошей для усунення тріщин, що виникли внаслідок того, що була побудована мансарда.

Недовгостроковий результат

Як розповідають місцеві жителі, три роки тому в будівлі за ініціативою міської ради було відремонтовано фасад.  Однак, кілька місяців по тому ремонту він почав активно обсипатися.

Уже тоді мешканцями за їх рахунок була приведена в порядок парадна.  Була зроблена часткова заміна мармурових сходинок, кованих елементів перил старовинних сходів, було проведено оновлення стін.  Одеситами спеціально запрошувалися реставратори, для проведення відновлення старовинного розпису, який прикрашає стелю на першому поверсі.

Нова проблема

Після цього в будівлі сталося звичне для сьогоднішнього дня явище, – була зроблена надбудова і будинок, замість трьох поверхів отримав повні чотири поверхи.  Таке навантаження відразу відбилася на старому ракушечнику і внутрішні стіни під’їзду вкрилися величезними тріщинами.

Звичайно, одесити неодноразово зверталися за допомогою до місцевих чиновників, але ніякої відповіді і реакції так і не отримали.  Після чого вони знову вирішили всім займатися самостійно.

За словами мешканців будинку, вони вже збирають гроші, щоб провести ремонтні роботи для позбавлення від тріщин, якими будуть займатися вони самі.  На даний момент вони чекають, коли інженерами буде зроблено висновок.

Одесити згадують, що раніше в їх парадній фактично був громадський туалет.  Адже там були відсутні двері, тому там були вічні збори бомжів, де вони і ночували.

Відзначимо, що будинок номер 13 на вулиці Софіївській був побудований в 1890-тому році відповідно до проекту архітектора Леоніда Чернігова.  Спочатку споруда знаходилася у власності відомого підприємця Івана Руссова і було використано в якості прибуткового будинку.

Як розповідає одеський екскурсовод і краєзнавець, Валерій Циганков, на цьому місці комунальні квартири ніколи не перебували.  Саме завдяки цьому пам’ятник архітектури перебуває в значно кращому стані, ніж більшість інших споруд приблизно цього віку.

Фотографіі: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.