Неділя, 26 Травня, 2024

Лячно, вимикай: моторошні історії Одеси

Перлина Чорного моря може розповісти не тільки про видатних поетів і поетес, не тільки про талановитих митчинь і прекрасних співаків, але також за пазухою у неї є ряд страшних історій і містичних легенд. З огляду на, що наближається травневе тепло, і незабаром одесити й одеситки будуть збиратися на пікніки, варто згадати кілька атмосферних історій, які можна буде розповісти в обіймах ночі біля багаття, пише odessa-future.com.ua.

Повішені сестри-близнючки

На вулиці Маразліївській височить стара будівля у стилі орнаментального модерну. На ньому безліч красивих деталей, і з точки зору архітектури там можна відзначити величезну кількість цікавих ходів проектувальника, але нас цікавить зовсім не це.

Якщо подивитися нагору, то майже під дахом будівлі, на четвертому поверсі є два однакових обличчя. Здалеку не відразу зрозуміло, що шиї зображених дівчат оповиті мотузкою.

Отже, за легендою це є зображенням дівчат-близнючок, яких викрали работорговці. Ці сестри, як й інші ув’язнені дівчата, не мали ні найменшого поняття, що з ними буде, але, ясна річ, дуже боялися. І до жертв работоргівців була приставлена ​​жінка, яка доглядала за ними, зберігаючи красу їхньої молодості і невинності, щоб виродки-рабовласники могли оцінити «товар» вище. Так ось, ця стара жінка-годувальниця завжди мовчала, але, коли злочинці вже накрали достатньо людей для продажу і збиралися на днях їх вивозити, стара розжалобилася і розповіла тим дівчаткам, що ж з ними буде.

Сестри втекти не змогли. І пережити цю звістку теж — тому вони вирішили повіситися.

Що правда, це тільки легенда. Були й інші варіанти, звідки ж на фасаді будинку з’явилося таке страшне зображення (і чи страшне воно поза контекстом цієї жахливої ​​історії?), але місцеві жителі виступали саме за цю версію: мовляв, вона найбільш логічна.

Незважаючи на те, що будинок Повішених є важливим пам’ятником архітектури, його стан нині не найкращий. А саме, там руйнується карниз: відламуються величезні шматки, які можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. Отож, якщо захочеться подивитися на зображення загиблих сестер на фасаді, слід бути обережними.

Маніячка, яка ховала своїх жертв під сходами

Мова йде про сходи, які з’єднують розкішну Дерибасівську і Польський спуск — вулицю з досить-таки сумнівною репутацією. За легендою, під цією драбиною ховала жертв своїх вбивств жорстока жінка, якій доводилося бути повією. До неї приходили чоловіки, а вона вбивала їх, викидала у вікно (вікно якраз виходило на темне місце), потім тягла до сходів і ховала там.

Як дізналися про її діяння? Іноді ця жінка — а звали її Розою — робила зі своїх жертв начинку для пиріжків і особисто торгувала ними на базарі у вільний від «роботи» час. Незрозуміло, чому вона робила це сама, а не підсилала когось, але у підсумку саме це і згубило її. Чергова покупниця, сильно зголоднівши, купила пиріжок, майже відразу почала їсти і виявила там шматок пальця.

Сльози, крики, істерика — хто завгодно верещав би у такій ситуації. Приїхала поліція, Розу затримали. Ніхто толком не розбирався і не заступався за неї, жодна жива душа не намагалася її виправдати, що не дивно, отож мотивацією жінки ніхто не цікавився. Чи мстилася вона цілій половині людства за знущання над жіночими тілами, чи була вона садистка і, взагалі, чи віддавала вона собі звіт про свої дії або її розум затуманювався шизофренічними спалахами — вона сама не могла пояснити. Її повісили.

А сходи так і стоять, нагадуючи про страшні діяння першої одеської маніячки — єдиної на той час жінки серед усіх маніяків-чоловіків.

НЛО та відьма на Жеваховій горі

В Одесі є великий мальовничий пагорб, просочений, за словами місцевих жителів, давньою, потужною, відчутною енергією.

Місце активно досліджувалося ще у минулих століттях, і на цих землях знаходилися сліди еллінської культури: посуд і осколки амфор, які свідчили про перебування тут давніх греків (що не дивно, бо грецькі колоністи і правда облюбували ці території ще у дохристиянські часи). І колись на цьому пагорбі було святилище на честь богині родючості Деметри.

Крім стародавнього святилища на горі також є останки будинку Жевахових (звідси і назва гори).

Ще на початку 2000-х будинок був заселений, але його господар поїхав до столиці, і з тих пір будівлю почали розбирати по каміннях. Цей будинок привертав увагу інтересантів й екстремалів, а згодом це місце облюбували люди без постійного місця проживання. Але сам факт того, що споруда знаходиться так далеко, у відокремленому місці, ще й на горі, у місцевих жителів викликає асоціації зі знахарством та відьомством. Це рішення підкріплюється величезною кількістю особистих трагедій людей, які живуть неподалік: на жаль, у районі гори багато жителів страждають від суїцидальних думок і психологічних проблем, які штовхають на жорстокі по відношенню до себе вчинки.

Нарівні з усім цим любителі наукової фантастики та шукачі інопланетних цивілізацій відзначають, що на горі є особлива енергія, яка виходить від маячка позаземної цивілізації, що захований десь всередині гори. Нібито інопланетяни відвідують це місце із завидною систематичністю: по кілька разів на тиждень, зазвичай вночі. Деякі свідоцтва можна знайти у спеціальному архіві — ось тут ось. До деяких свідчень додаються зображення. Також активність можна простежити за допомогою цього ресурсу.

Природно, легенди — це не єдине, чим може похвалитися Жевахова гора. Там є чимало історичних пам’яток: наприклад, там є красива Куяльницька арка, мурал із зображенням різних тварин, а також на горі часто проходять сходки екстремалів, які іноді влаштовують змагання.

Театральна містика

Найпопулярніший одеський театр — академічний театр опери та балету — славиться не тільки розкішшю своїх інтер’єру й екстер’єру, але також у його стінах є пам’ять моторошних легенд про привидів. Наприклад, як подейкують, можна випадково почути пісню італійською мовою — за легендою, це привид італійського виконавця, який втратив голову і у пориві садистських ревнощів позбавив життя свою невинну дружину прямо на сцені під час вистави. Іноді чують і жіночий спів — за легендою, то якась незряча дівчина, яка до сих пір чекає визнання її майстерності від публіки. Чому ця дівчина незряча, звідки взявся той італійський гастролер і як звали його нещасну дружину — все це і багато інших деталей упущені, але на то це і легенди, щоб бути загадковими і не розкривати таємниці на сто відсотків.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.