Середа, 29 Травня, 2024

Військовий призов в Одесі

Військовий призов на строкову службу стартував в Одесі ще 1 жовтня. Повістку традиційно отримують чоловіки віком від 18 до 27 років. А от закінчиться призовна кампанія – 21-го грудня. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

За цей час до лав збройних сил України має приєднатись 30,5 тисяч строковиків. З них більшість служитиме у Національній Гвардії та у ВСУ. Зараз термін строкової служби в армії складає 18 місяців для призовників, які не мають вищої освіти, та 12 – якщо мають ступінь магістра. Втім, якщо ж оголосять воєнний стан або мобілізацію – строковиків не відправлятимуть у запас, вони продовжать служити до демобілізації.

Після отримання повістки строковику необхідно з’явитися у вказаний день і час до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а після – пройти медичний огляд і професійно-психологічний відбір. Строкова служба для світу не інновація. Окрім України, така служба існує в інших країн НАТО. Зокрема в Данії, однак діє вона лише 4 місяці. В Естонії призову підлягають чоловіки від 18 до 28 років, а їхня служба триває 11 місяців. А Норвегія – це та європейська країна, де обов’язковому призову на військову службу підлягають не лише всі чоловіки, а й дівчата, які досягли повноліття. 

Особливості одеського призову 

Від нашого регіону вже відправили першу частину призовників у кількості 60 людей. Загалом від Одеської області до лав армії повинні потрапити 735 молодих хлопців. Проте у військкоматах області зауважують, охочих ухилитись від призову не меншає. Тому попереджають, що можуть позбавити волі на строк від 3 до 5 років. Крім цього, за ухилення від військового обліку штрафуватимуть на суму від понад 5-ти до 8-ми тисяч гривень. 

Додамо, що з 735-ти чоловік: 297 служитимуть у Збройних силах, 318 – у Нацгвардії, 45 – у Держслужбі транспорту, 115 – у прикордонній службі. Фахівці нагадують, що військовослужбовців термінової служби не відправляють на фронт російсько-української війни — навіть за власним бажанням. Тому такі турбування в одеських молодиків та їхніх батьків бути не повинно. 

Відзначимо, що участі у призовній кампанії не беруть і одеські резервісти, які визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я або термін їх перебування у резерві добіг кінця.. Також на службу не зможе вступити резервіст, який служив у особливий період менше ніж рік тому. Винятки визначили й для осіб, близькі яких загинули або зникли безвісти на Донбасі, вчаться або викладають в певних установах освіти, а також є народними депутатами.

Відмінити строкову службу 

А в уряді вже кілька разів говорили про скасування військового призову. Ще у 2019 році керівництво міноборони заявило про таку ініціативу. За планами, армія в Україні повинна створюватись виключно на професійній основі. Тодішній міністр оборони Андрій Загороднюк зауважував, що країна має здійснювати такий перехід поступово. А у 2020-му головнокомандувач збройних сил України Руслан Хомчак зауважив, такі зміни можуть відбутися лише за умови налагодженої системи підготовки резерву. При цьому кожен громадянин повинен знати елементи тактичної медицини та отримати мінімальні навички оборони.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.