Неділя, 26 Травня, 2024

Одеситам на замітку: про роботу “Дії” у військовий період

Одесити, які є активними користувачами електронного сервісу з державних послуг “Дія” з моменту, коли почалася війна, зіткнулися з фактом недоступності деяких документів та послуг.

У нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо про подібні проблеми, і як з ними боротися.

Офіційне пояснення

Міністерство, яке відповідає за цифрову трансформацію, пов’язує недоступність деяких сервісів програми “Дія” з безпекою, яка є особливо необхідною у воєнний період.

Для цього, з метою запобігання витоку даних, у нашій державі було ухвалено рішення щодо відключення державних реєстрів.

Саме через це у багатьох одеситів після переавторизації документація може зникнути з “Дії”.

Адже за допомогою сервісу просто відображається інформація державного реєстру. З цієї причини кожен документ із програми у воєнний час краще дублювати за допомогою паперових аналогів, які завжди повинні бути при вас.

Те, що є

У воєнний період “Дія” надає доступ лише до сервісів, які необхідні для воєнного часу. Вони представлені “єПідтримкою”, допомогою армії та “Дією” ТБ.

Гроші з “єПідтримки” можна переводити на будь-які карти. Нею можна навіть розраховуватися за кордоном – обмежень щодо використання коштів немає.

А “вакцинаційну” тисячу за допомогою “єПідтримки” поки що отримати не можна. З 26-го лютого 2022-го року Міністерством економіки були призупинені виплати, які покладені тим, хто щепився від ковіда.

Матеріальна допомога

Чимало одеситів, внаслідок важкого матеріального становища внаслідок військових дій, вирішили подати до “Дії” заявку щодо отримання шести з половиною тисяч гривень, які пообіцяли фізичним особам-підприємцям, які зареєстровані в регіоні, який є місцем ведення військових дій. Це зажадало оновлення програми. Як результат – зникнення практично всіх документів у додатку, серед яких – паспорти, права, ковід-сертифікати тощо.

Питання генерації

Окремо варто звернути увагу на те, що у військовий період неможлива генерація у додатку ковід-сертифіката, техпаспорта, свідоцтва про народження дитини та інших документів.

Одеситам, у яких переавторизація “забрала” сертифікат, який є свідоцтвом ковід-вакцинації, варто звертатися до сімейних лікарів, які уповноважені видавати Міжнародні вакцинаційні свідоцтва. Однак, якщо генерація ковід-сертифіката спочатку відбувалася за допомогою порталу, то авторизацію можна спробувати здійснити за допомогою кваліфікованого електронного підпису, а потім здійснити його завантаження з “Отриманих документів”.

Ще одна проблема

Окрім цього, серед одеситів також є скарги на важкий вхід до “Дії” за допомогою “Ощадбанку”. Проте, вирішенням цієї проблеми вже займаються фахівці.

Неякісна робота сервісу є предметом скарг багатьох одеситів. Крім цього, зв’язок з менеджерами в рамках самого додатку також став недоступним.

Проте, на Фейсбук-сторінці фахівці, наскільки це можливо, відповідають на кожне запитання користувачів. Але кардинальна зміна рішень є виключною компетенцією фонду.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.