Середа, 29 Травня, 2024

Одеські новинки 2021-го

Кожний рік ознаменовується для Одеси чимось новим та особливим, що згодом стає частиною річних підсумків та різноманітних рейтингів. Так і в 2021-му у нашому місті відбулися деякі зміни у вигляді нових винаходів, людей та гучних кримінальних справ, пише odessa-future.com.ua.

Наш матеріал, з посиланням на 048.ua, ми хочемо присвятити саме цим змінам та нововведенням, згадати про них та коротко позначити, чим вони запам’яталися нашому місту, а деякі з них були на перших шпальтах не тільки міських, а й всеукраїнських ЗМІ, та стали справжньою сенсацією і однією з найбільш обговорюваних та гострих тем. 

Про пішохідну зону

Влітку минулого року відбулося створення найбільшої пішохідної зони у нашій державі, а розташували її у центральній частині нашого міста.

Ще недавно вона починала функціонувати в п’ятницю ввечері аж до недільного вечора, і її охопили квартали старовинних одеських вулиць.

Але Виконавчий комітет при Одеській міській раді ухвалив рішення щодо зупинення її дії до 4-го березня 2022-го.

Про безконтактну оплату проїзду

Вересень 2021-го ознаменувався впровадженням безконтактної оплати за проїзд, яка поширилася на одеський міський електротранспорт.

Спочатку одесити могли розраховуватися лише за допомогою Трансподу (додаток), але незабаром почалися скарги на те, що він некоректно працює.

Тому кожен трамвай і тролейбус був оснащений QR-кодами для того, щоб можна було здійснювати оплату за допомогою Приват24.

Про центри вакцинації

12-го червня наше місто було оснащене першими вакцинальними пунктами.

Спочатку їх кількість досягала лише чотирьох, але пізніше вони поширилися по всій території міста – від торгових центрів до поліклінік, пошт та церков. Деякі працюють у суботу та неділю, а інші щодня.

Про електробус

Кінець жовтня ознаменувався появою на одеських вулицях перших електробусів, які на початку свого шляху переміщуються у тролейбусному режимі, а потім їдуть із використанням батарей-акумуляторів.

Про торговий центр

Листопад став місяцем відкриття другої черги “Острова” (торгово-розважальний центр), місцем розташування якого є Новощепний ряд (поряд із Привозом).

Про голову департамента охорони здоров’я

10-го червня 2021-го була опублікована інформація про звільнення Олени Якименко, яка очолювала департамент охорони здоров’я. На її місце було призначено Левона Нікогосяна, депутата міськради, акушера-гінеколога за спеціальністю.

Про дунайський експрес

20-го листопада 2021-го сталося прибуття в наше місто регіонального дизеля-поїзда, яке одесити прозвали “Дунайським експресом”.

Його складають вагони на сто сімдесят місць (шістдесят дев’ять відносяться до першого класу і сто одне – до другого).

Про зіркову алею

2-го вересня одеську Алею зірок поповнили нові імена – драматурга Анни Яблонської, поета Семена Ліпкіна та художника Юрія Єгорова.

Про каменоломів

Один із дворів на вулиці Буніна був прикрашений новою пам’яткою, присвяченою одеським каменоломам. Він зображує двох чоловіків, які є каменоломами – старий і молодий, поруч із якими скульптором були зображені їхні робочі інструменти.

Про телетрап

Літо 2021-го ознаменувалося установкою на території аеропорту першого телескопічного трапу, який є спеціальним коридором. З його допомогою з’єднується споруда аеропорту та літак.

Про Палац творчості

1-го вересня Київський район нашого міста став місцем урочистого відкриття “Білої акації” (Палац творчості молоді). Він є першим міським новозбудованим позашкільним навчальним закладом.

Там є секції: іноземних мов (англійської, італійської, китайської), різних танців, лего-конструювання, роботехніки, шахів, театрально-драматичного мистецтва, графіки та анімації, фотоаматорства, дизайну одягу, естрадного вокалу, хорового співу, а також футболу та баскетболу .

Про бегемота

Жовтень ознаменувався приїздом до нашого міста бегемота, якого поселили у приватний зоопарк “БіоПарк”, місцем розташування якого є Тираспільське шосе.

Про начальника поліції

26-того серпня місту було представлено нового керівника обласного ГУНП в особі Миколи Семенишина.

Про котів

2021-й подарував місту нових кото-скульптур – на території Ланжерона, поряд з “Островом” (торговий центр) та поряд з Видавництвом, місцем розташування якого є вулиця Спиридонівська.

Про велодоріжки

В 2021-тому наше місто поповнилося велодоріжками. Люстдорфська дорога, Фонтанська дорога, Сегедська, Канатна, Середньофонтанська – всі ці вулиці були оснащені велодоріжками. Але часто припарковані автомобілі не дають можливості проїзду ними.

Про повітряне таксі

21-го грудня у нашому місті презентували нові продукти компанії “Софтекс Інвест”, що базується на Одеському авіаційному заводі.

Так, відбулася презентація повітряного таксі – чотиримісного легкого літака, який використовуватиметься для того, щоб здійснювати приватні пасажирські перевезення між великими українськими містами.

Про ціни на проїзд

Осінь “принесла” одеситам неприємну звістку – вартість проїзду в маршрутках підвищилася до десяти гривень. Трохи пізніше нову ціну було встановлено і міським електротранспортом, – ціна поїздки підвищилася до восьми гривень.

Про Справу мера

2021-го щодо одеського мера було відкрито ще одне кримінальне провадження.

Він, разом із бізнесменом Володимиром Галантерником, заступником одеського міського голови Олегом Бриндаком, Інною Поповською, яка очолює юридичний департамент Міської ради та іншими людьми, підозрюється в тому, що вони створили злочинну організацію, якою фактично здійснювався контроль за міською владою, та яка діяла за декількома напрямками – передачі земельних ділянок для будівництва, незаконної приватизації, розкрадання коштів з бюджету.

Ось такі вони, одеські новинки 2021-го року. Сподіваємося, що Новий 2022-й порадує нас чимось не менш цікавим, головне, щоб це стало справді корисним і потрібним для Одеси, одеситів та гостей нашого міста.

Фото: 048.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.