Субота, 15 Червня, 2024

Як пов’язані крипто-ботаніки та фільм «Дюна»

Пишне бачення режисера виявилося надто складним для голлівудських студій, але колектив, який підтримує ефір, поклявся нарешті вивести його на загальний огляд.

Переплетений у небесно-блакитну тканину і позначений цифрою 5 рукопис пролежав у приватній колекції майже півстоліття. Під її обкладинкою — бачення, яке легендарний режисер Алехандро Джодоровскі назвав «наступом Бога»: його плани перетворити класичну фантастичну книгу Френка Герберта «Дюна» на один із найамбітніших фільмів, будь-коли створених.

Для реалізації свого задуму Ходоровскі зібрав цілу фалангу знаменитих художників, спеціалістів з візуальних ефектів, ілюстраторів та дизайнерів. Pink Floyd погодились написати музику. Сальвадор Далі мав зіграти імператора всесвіту (за гонорар у 100 000 доларів за хвилину екранного часу). Орсон Уеллс повинен був зіграти злого барона Харконнена. Навіть Мік Джаггер підписався.
Щоб продати ідею голлівудським студіям, продюсери Ходоровського надрукували 20 розкішних томів із докладним описом сценарію, ілюстраціями та дизайном, які він назвав «біблією режисера».

Студії відмовилися, і фільм Джодоровського так і не було знято. (Роман «Дюна» з того часу був двічі адаптований — версія 1984 року, знята Девідом Лінчем, та перша частина двосерійної адаптації Дені Вільньова, яка вийшла цього року). З часом біблії, які набули майже релігійного статусу серед вчених, що їх шанують, і одержимих фантастами, зникли з поля зору публіки. До листопада цього року, коли номер 5 було виставлено на аукціон Christie’s. Оцінювачі вважали, що її буде продано приблизно за 40 000 доларів.

Вони помилилися.

Виграш склав 2,9 мільйона доларів, його зробив Собан Сакіб, 25-річний криптовалютний ботанік, колекціонер NFT та новий мільйонер з Вудленду, штат Каліфорнія.

“Це практично весь мій ліквідний чистий капітал”, – сказав Сакіб, якого звуть Собі, незабаром після аукціону. “Але я виклав 3 мільйони доларів, знаючи, що спільнота мене прикриє”.

Спільнота, про яку йдеться, – це TheSpiceDAO, мережа криптовалютних ентузіастів, які люблять Дюну, більшість з яких ніколи не зустрічалися один з одним особисто, і розробили план зі звільнення священного тому з приватної власності та надання його в тій чи іншій формі всім одержимим, які давно мріяли прогортати його сторінки.

“Це майже як втеча з в’язниці”, – говорить Сакіб. Одна з ідей – зняти анімаційний фільм за мотивами цієї книги. Інша ідея — проводити часті перегляди ІРЛ, де ентузіасти зможуть побачити все на власні очі.

25-річний хлопець, який поставив на кінець 3 мільйони доларів під обіцянку, що його інтернет-друзі якимось чином повернуть йому гроші, може здатися страшним, але через день після аукціону Сакіб виглядав оптимістично.

«Я хочу здійснити недосяжну мрію», — сказав він, пояснивши, що був зачарований «Дюною», коли вперше прочитав її, і був вражений документальним фільмом 2013 року, в якому докладно розповідалося про захоплене сприйняття проекту Джородовські та муки його відмови.

Через тиждень TheSpiceDAO звернулася до своїх членів з проханням зібрати 6 мільйонів доларів — 3,8 мільйона доларів, після сплати податків і судових витрат, на покупку біблії Джодоровського та ще 2,2 мільйона доларів на створення анімаційного фільму, натхненого його баченням.

До наступного дня пожертвування від тисяч друзів, доброзичливців та абсолютно незнайомих людей склали 12 мільйонів доларів.

“Я прокинувся сьогодні вранці, і в мене відвалилася щелепа”, – написав Сакіб у WhatsApp. «Я ж казав, що спільнота мене підтримає».

Децентралізована автономна організація, або ДАТ, часто описується як інтернет-спільнота з банківським рахунком. TheSpiceDAO (первинна назва DuneDAO) зібралася разом за два дні до аукціону Christie’s, коли один із друзів Сакіба зрозумів, що Біблія виставлена ​​на продаж. Вони організували те, що можна назвати криптовалютною версією GoFundMe.

Кожен, хто вносив кошти, ставав учасником та отримував право голосу, щоб вирішити, як діяти далі.

DAO є принаймні з 2016 року. Перша з них, під назвою The DAO, була зламана, але цей рік став буйним для цього нового типу фінансових колективів.

В даний час 10 найбільших DAO зберігають у своїх казначействах криптовалюту на суму майже 20 мільярдів доларів. У жовтні цього року PleasrDAO оголосила себе переможцем аукціону з купівлі невиданого альбому Wu-Tang Clan за 4 мільйони доларів. У листопаді 17 000 людей об’єдналися в ConstitutionDAO і за тиждень зібрали 47 мільйонів доларів під час вражаючої, але в результаті невдалої спроби купити рідкісну копію Конституції США.

Основною причиною всіх цих фінансових зрушень є запаморочливе зростання вартості цифрового мистецтва, такого як NFT, і криптовалют, таких як біткоін та ефір. Багато власників цих валют раптово стали доларовими мільйонерами, які шукають можливості для інвестицій свого здобутого багатства.

Наприклад, у серпні цього року Сакіб продав NFT, дуже схожий на учасника команди LA Rams Оделла Бекхема-молодшого. Він продав його самому Оделлу Бекхему-молодшому за $2,7 млн. криптовалюти ефіру.

На майданчику Cryptex.net доступна анонімна покупка або продаж біткоїну на біржі. Заходьте познайомитись із криптовалютним ринком!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.