Четвер, 30 Травня, 2024

Чистий неон: “секретна зброя” Одеси

Поки російський флот та авіація періодично обстрілюють Одесу з моря, у Європі стурбовані тим, що у місті може зупинитися виробництво напівпровідників. Місто вважається європейською столицею, де виробляють ключовий елемент для комп’ютерних чіпів – очищений неон. Далі на odessa-future.

З початком війни, 24 лютого, фірма зупинила виробництво як захід безпеки, що відразу викликає загрозу того, що напівпровідникова продукція перестане насичувати європейський попит.

Одеса – виробник цінного продукту для сучасних технологій

На думку французьких журналістів, саме фірма, яка виробляє цінний газ, є однією з цілей для Росії.

«Обстріли посилюються з кожним днем, – розповідає Лариса Бондаренко, менеджер з розвитку підприємства.

За словами менеджера, більшість робітників підприємства, яке виготовляє чистий неон, знаходяться вдома.

“Я не можу просити співробітників повернутися на роботу за таких умов. Усі вони – трохи моя сім’я», – каже Л. Бондаренко.

Попри зупинку виробництва, підприємство може його відновити у стислий термін.

За словами Лариси Бондаренко, керівництво підприємства підтримує зв’язок із російськими постачальниками газу. Ті, своєю чергою, готові відновити постачання первинної сировини, щойно відкриються межі. На підприємстві є можливість збільшити виробництво, щоби компенсувати простій.

Для виробництва очищеного неону є ще одна небезпека. Кораблі та літаки Росії постійно обстрілюють Одесу та її передмістя, що створює загрозу портам Одеси, Чорноморська, Південного. Порушення інфраструктури цих стратегічних об’єктів спричинить зрив відвантаження готового продукту. Але завдяки ППО портові споруди знаходяться у відносній безпеці.

Європейські експерти заявляють, що поки що їхні виробничі потужності не відчувають дефіцит цінного газу. Однак запаси не безмежні й, до того ж тривале зберігання газу не вимагає вжиття цілого комплексу заходів безпеки

Що таке чистий неон і чому він такий цінний

Яке відношення таємничий газ має до чіпів, завдяки яким працюють наші мобільні телефони, багато сучасних автомобілів? Виявляється, що неон є найважливішим елементом у процесі виробництва комп’ютерних мікросхем. Обробка напівпровідникових схем шляхом травлення не можлива без очищеного неону. Цей газ використовується в процесі екстремальної ультрафіолетової літографії, яка використовується при виробництві схем розміром 180 нанометрів і менше. А вони, своєю чергою, складають левову частку всіх напівпровідник, що виробляються.

Цей газ, який очищають до 99,99%, замінює собою кисень у травильних трубках, що запобігає попаданню домішок у контури чіпа під час літографії.

Щодо Одеси, то вона входить до списку тих міст, які на території яких працюють лабораторії з виробництва очищеного неону. Розвиток “розумних приладів” та збільшення їх кількості посилило тиск на українських постачальників, Україна є основним постачальником неону до США, Японії, Південної Кореї, не кажучи вже про Європу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.