Субота, 20 Квітня, 2024

Величезний осінній ремонт по-одеськи

В середині осені у керівництва міста виникли думки щодо подальшого благоустрою Одеси, хоча, зізнатися, деякі з них викликають деякі питання, пише odessa-future.com.ua.

Питання перше

Три з половиною тисячі квадратних метрів тротуарної плитки будуть покладені в лівому крилі пляжу Аркадія, про що повідомляють у комунальному підприємстві “Узбережжя Одеси”.

Масштабні роботи на території пляжу почалися 14 жовтня і навіть пройшов напередодні рясний злива не завадила цьому. За запевненням Іллі Біляк, одного з топ-чиновників зазначеного КП, роботи завершаться в середині грудня, тобто в новий рік знаменитий одеський пляж вступить з новою приточкой. Правда, уточнюють чиновники, терміни здачі нової алеї будуть прив’язані до погодних умов, який в нашій місцевості останнім часом дуже примхливі.

І. Беляк уточнює, що запланований обсяг роботи буде оплачено з позабюджетних коштів – грошей тих бізнесменів, що працюють в Аркадії.

Під час проведення робіт прохід по алеї може бути обмежений для забезпечення безпеки пішоходів.

А де питання-то? Питання в тому, наскільки актуальна саме сьогодні укладка плитки, коли, судячи за всіма показниками, Одеса може опинитися “за гратами” червоної зони карантину і, отже, Аркадія повинна буде пустувати. Ну, так би мовити, господар – пан; гроші знайшли – їх треба освоювати, бо дають можуть і передумати …

Свого ремонту чекає вуличка судноремонтного селища

Вулиця генерала Швигіна не відноситься до основних магістралей міста, проте, її вирішено відремонтувати. Так, принаймні, вирішили 1 жовтня одеські чиновники, які командують дорожнім господарством.

Вулицю, названу на честь воєначальника, який звільняв Одесу в 1944 році, збираються привести в порядок на ділянці від вулиці щоглових до вулиці Суднобудівною. Довжина цієї ділянки становить 67 метрів, а вартість закупівлі за тендером наближається до 6,5 мільйони гривень, тобто 1 відремонтований метр шляху обійдеться близько 96: 228 грн, або в перерахунку на валюту США – 3 650 доларів. Безумовно, стартова ціна трохи знизиться, але, як показує практика, в ході торгів ціна трохи знизиться, але не більше, ніж на 1%.

Експерти відзначають, що ремонт інших вулиць обходиться платникам податків дешевше. Так, ремонт вулиці Бузкової довжиною 355 метрів мерія готова заплатити 3,8 млн грн., Або, приблизно по 10 728 гривень та 1 метр дороги. Або, скажімо, за ремонт 1 метра вулиці Жаботинського в мікрорайоні Чубаївка обіцяно 13 000 гривен. Ці показники далекі від запитів вулиці Швигіна. Чому так, ніхто відповіді дати не може.

А поки розробляється тендерна документація, згідно з якою, підрядник повинен буде здійснити стандартний звичайний ремонт дорожнього покриття та тротуарів – і це без заміни трамвайної колії, якою там, втім, немає, ні обладнання велодоріжок. Переможець тендерного спору повинен буде укласти по проїжджій частині нове асфальтобетонне покриття, відремонтувати тротуари і встановити нові бордюри.

Спостережні одесити вже відзначили, що ремонт ділянки буде по вулиці Генерала Швигіна буде проходити не біля житлових будинків, що було б цілком логічним, а біля автостоянки № 1. Гострота питання в тому, що дана автостоянка знаходиться у володінні не надто чистої на руку Одеської обласної організації “Всеукраїнське товариство автомобілістів”, яка, як виявилося, числиться на особливому рахунку в Одеській мерії. Справа в тому, що заробляючи на автомобілістів круглу копієчку, ця стоянка постійно недоплачує до місцевого бюджету, що вже призвело до початку судового провадження стосовно неї.

І тут виникає ще одне питання про актуальність ремонту. Адже, поклавши руку на серце, набагато більше потребують реставрації будівлі центру міста як, наприклад, фасади школи № 121 та 107, будівля бібліотеки ОНУ імені І.І. Мечникова і багато інших. А в місті продовжують закочувати гроші в асфальт. Ось скільки той асфальт протримається, це ще одне питання …

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.