Середа, 29 Травня, 2024

Суд став на бік мерії щодо дитсадка на вулиці Космонавтів

Закінчилася битва місцевого масштабу, яка тривала понад трьох років. Йдеться про приміщення по вулиці Космонавтів, 26-А. Колись це був дошкільний заклад № 170. Про це пише 21 жовтня видання “Монітор”. На сьогоднішній день за вказаною адресою працює один з підрозділів Пенсійного фонду. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

Довгоочікуване рішення суду

Довгий час судові інстанції не приймали позов прокуратури, адже захищати інтереси одеситів повинна Одеська міськрада. Однак остання обмежилася наглядовими діями за подіями, що відбуваються. Нарешті, в департаменті комунальної власності міськради спромоглися подати позов до суду про позбавлення Пенсійного фонду території дитячого садка.

4 жовтня поточного року Господарський суд Одеської області задовольнив-таки позов мерії і прийняв рішення виселити Пенсійний фонд.

Повертаючись в минуле відзначимо, що, згідно із законами країни, Одеська міськрада не мала ніякого права передавати Пенсійному фонду в оренду частину будівлі, де знаходиться дитячий сад. А це – приміщення першого і другого поверхів загальною площею понад п’ятсот квадратів, на яких ПФ оселився в липні 2018 року. Тоді міське керівництво знехтувало частиною 4 статті 80 Закону України «Про освіту», згідно з якою, приватизація не поширюється на об’єкти і майно державних і комунальних закладів освіти, а також заборонено їх використання не за призначенням, тобто не для надання освітніх послуг.

У січні 2019 року в цей закон було внесено поправки, якими дозволялася передача приміщень закладів освіти в оренду, але лише з метою реалізації освітнього процесу, якщо сам навчальний заклад не може надати такий спектр послуг.

Здавалося б, керівництво міста докладає зусиль до зростання мережі дитячих дошкільних установ, однак, такі дії носять якийсь спонтанний, хаотичний характер.

Вже не відновити, не повернути

Практично безповоротно місто втратило території на яких були дитячі садки № 39 в Цегельному провулку або, наприклад, його побратим по нещастю на вулиці Сегедской, 8-А (колишній дитсадок ЧМП). Перебуває в занедбаному стані будівля по Садовій, 8. Дитячий садок «Журавлик», колишній його власник “Укртелеком”, спочатку закрився під приводом капітального ремонту. А потім і зовсім припинив існування за браком фінансування.

Ще один приклад, але вже взятий з нових кварталів. За адресою: проспект Глушко, 17/3 розташувалася Державна податкова інспекція Київського району. Добре, треба сказати, влаштувалися податківці. У їх розпорядженні старі дерева, затишні алеї, викладені плиткою та клумби з квітами різних відтінків. Всьому цьому також колись раділи діти. А сьогодні тут можна почути тільки голоси пенсіонерів і чиновників, які їх обслуговують, але часом далеко не належним чином.

Тільки деякі приклади показують, що в місті чітко окреслилася ситуація, яка передбачає виселення з приміщень дитячих установ структур, які ніяк до освіти і виховання дітей не мають. У цій ситуації з’явився хороший прецедент, про який говорилося вище. Питання в тому, наскільки готовий Пенсійний фонд, фізично і юридично, звільнити територію для дітей.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.