Субота, 25 Травня, 2024

Питання про руйнування друкарні Фесенка піднімуть у Верховній Раді

Скандальна ділянка на Рішельєвській, 49, де раніше була розташована друкарня Фесенка знову в політичному епіцентрі. Далі на odessa-future.com.ua.

Нардеп Іван Шинкаренко збирається внести питання про незаконність руйнування історичної будівлі на засіданні Верховної Ради. Про це політик написав у себе на сторінці в Facebook:

“Обіцяю підняти питання перед керівництвом партії, а також серед моїх колег, народних депутатів, про негайне припинення руйнування друкарні Фесенко, в якій вперше в Одесі в 1918 році була надрукована перша національна валюта незалежної України”

А поки у Верховній Раді збираються дати свою оцінку в питанні руйнування друкарні – одесити вийшли на черговий мітинг. На вихідних біля “залишків” історичного об’єкта вони виступили проти знищення пам’ятників культури. Учасники флешмобу взяли з собою квіти і поклали їх біля друкарні.

До людей вийшов юрист будівельної компанії “Простір”, яка веде роботи на ділянці. Він спробував довести законність дій підприємства. Але мітингувальники запевняють, у забудовника немає дозволу від Міністерства культури, а це означає порушення закону. У березні 2021-го Мінкульт заборонив будівництво. А представники будфірми говорили, що ведуть лише підготовчі роботи і для цього схвалення від міністерства не потрібно.

Цікаво, що зараз “Простір” вже почала продавати житлові і комерційні приміщення в комплексі, який може з’явитися на Рішельєвській, 49. У планах забудовника – будівля в 6 поверхів: перші 3 використовуватимуть під торгові та офісні потреби, а на верхніх планують побудувати квартири. На кожному поверсі по 16 штук.

Нагадаємо, 28 вересня знесли будівлю друкарні Фесенко. Небайдужі одесити кілька місяців намагалися зупинити “будмонстра” і виходили на мирні акції протесту, проте це не допомогло.

Додамо, в 19-му столітті в друкарні випускали твори Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша та інших відомих українських діячів літератури. Крім того, в 1918 році тут надрукували перший український карбованець.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.