Четвер, 30 Травня, 2024

Про Заставу-1: одеський мікрорайон, в якого незвичайна назва

Південна Пальміра сповнена не тільки відомих назв і місць. Є в нашому місті і не дуже знамениті назви. 

У нашому матеріалі на odessa-future з посиланням на myod.info, ми розповімо про один з них, яким є мікрорайон Застави. 

Про історію назви 

Всі знають, що Південна Пальміра споконвіку була портовим містом. А коли в нашому місті ввели безмитну торгівлю, почався бурхливий розвиток і швидке збагачення міста, а населення стало дуже збільшуватися. 

Звичайно, місцевість, де дозволяли безмитну торгівлю, обмежили. Щоб відокремити її від імперських митних зон, вирішили вводити встановлення спеціальних постів у вигляді застав. 

Саме тому спочатку дана територія була заселена митними службовцями і солдатами. 

Пізніше, зі скасуванням митних пільг, скасували і кожну заставу. 

Але до цього часу стали виникати залізничні станції, які мали аналогічні назви. 

Про плановане майбутнє 

У радянський період все було незмінним до 1960-тих. 

На місці, де розташувався майбутній житловий район знаходилися тільки об’єкти у вигляді залізничних станцій з важливими міськими підприємствами. 

Тільки, коли був прийнятий і затверджений новий міський генеральний план, ця територія привернула увагу місцевих містобудівників. 

Проектом була охоплена місцевість в розмірі п’ятдесяти гектар. 

Район частково вже був заповнений одноповерховими індивідуальними будівлями. Знесення їх не планувалося, але планували побудувати додаткову школу з дитячим садком.

Процес будівництва 

Йшов процес будівництва великоблочних або великопанельних будинків. 

А на вільній від споруд території насаджували зелень і дерева. Планувалося навіть облаштування фруктових садів. Однак це так і не було реалізовано. 

Наші дні 

На сьогоднішній день територія Застави все так же являє собою промзону. Деякі великі підприємства ще діють, проте більшість з них вже закрито, і вони були здані в оренду різноманітним фірмам і приватним підприємцям. 

Що стосується забудови, то тут все нагадує середину 1960-тих. 

Великі споруди є “хрущовками” і гуртожитками. Також тут дуже багато індивідуальних забудов. Новобудов в цій місцевості немає, і мабуть, найближчим часом не буде. 

Дороги знаходяться не в найкращому стані. 

Але найголовніша районна біда полягає в тому, що тут повністю відсутні освітні установи і будь-які розважальні об’єкти, де можна було б відпочити або провести час з дітьми. 

Також тут проблеми з вивезенням сміття. Вид смердючих куп може “радувати” місцевих жителів  протягом не одного тижня, а поява двірника в цих місцях є справжнім святом. 

Може, коли-небудь до цього району дійдуть небайдужі руки і він погарнішає, оновиться і покращиться … А поки ми маємо те, що маємо і продовжуємо десь в глибині душі сподіватися на будь-які зміни.

Фото: myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.