Неділя, 26 Травня, 2024

Про прийдешній опалювальний сезон: Одесу буде обігрівати морська вода

Одесі не так довго залишилося чекати до початку чергового опалювального сезону. Для більшості одеситів ця новина не викликає особливої ​​радості, тому що тарифи на опалення (і без того чималі) обіцяють підвищитися, а це означає, що щомісячна плата за комунальні послуги буде набагато більшою, пише odessa-future.com.ua.

Днями в Одеській міській раді було озвучено пропозицію щодо використання води з моря для забезпечення одеситам тепла в їхніх помешканнях. 

Детальніше про це в нашому матеріалі, з посиланням на 048.ua.

Безболісний початок 

В Одеській міській раді підтримали рішення щодо виділення дотації, розмір якої становить триста шістдесят мільйонів гривень на користь комунального підприємства, яке займається забезпеченням теплопостачання нашого міста. Мета такого рішення – безболісний початок опалювального сезону. 

За словами Анни Позднякової, яка очолює зазначене підприємство, в цьому році наше місто може впровадити нові технології, які мають на увазі використання морської води в зимовий період. 

Дискусійне питання 

Питання щодо наближається опалювального сезону обговорювали під час сесії Міської ради. Особливо живі обговорення викликало питання про виділення коштів з міськоі казни. 

Анну Позднякову процитували в частині сказаних нею колись слів щодо того, що рішення у вигляді грошових дотацій і тарифного підвищення за опалювальні послуги є дорогою “в нікуди”, а підприємство потребує модернізації.

Як було відзначено Поздняковою, підприємство може не приймати дотації для наступного сезону, але тільки тоді, коли результатом голосування подальшої сесії буде тарифне підвищення. 

З приводу модернізаційних процесів чиновниця повідомила, що для модернізації великого інфраструктурного комплексу – об’єкта, який слід відносити до критично-інфраструктурних, в 2020-тому Міською радою було схвалено і виділено фінансування для того, щоб розробити схеми з теплопостачання Одеси. Роботи почалися, терміни їх закінчення припадають на 2021-ший. Цей аспект є вимогою Кабміну, – щоб місто увійшло до держпрограми, воно повинно бути забезпеченим актуальною схемою з теплопостачання. 

Будемо грітися морською водою?! 

На думку Поздняковоі, така схема дасть можливість не тільки вирішити питання з визначенням стратегії розвитку зазначеного підприємства, а й наблизити шанси на отримання грантів, доступних кредитних ліній, а також це дає можливість брати участь в тій чи іншій держпрограмі в такій сфері, як енергоефективність. Розробниками схеми був запропонований цілий ряд з альтернативними рішеннями. Наприклад, в нашому місті можна впровадити використання теплових насосів, причому в промисловому масштабі. 

За словами Анни Позднякової, в зимовий період морська вода, навіть у найлютіші холоди, які не охолоджується до температури нижче + 6 ° С. Ми маємо можливість скористатися цим теплом. Реалізувати такі проекти можна приблизно за п’ять років. 

Що стосується питання про заборгованість, то на сьогоднішній день за опалювальні послуги вона становить сімсот двадцять мільйонів гривень.

Фото : 048.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.