Середа, 29 Травня, 2024

Фасади сипляться, дороги ломляться

Як в Одесі калюжі засипають шматками фасаду, розповість Odessa-future.
Проблема аварійного стану фасадів історичних будівель в останні дні все частіше піднімається в ЗМІ. Шматки стін просто відвалюються на тротуар, і лежать там, як сміття. Але комунальники знайшли застосування для цього сміття. Місцеві жителі опублікували знімки, на яких видно, як працівники ремонтно-дорожніх служб засипають залишками стін і фасадів ями на дорогах і калюжі, на одній з вулиць Одеси.
Невідомо, таке нововведення запровадили самі працівники, або вони отримали наказ згори. Міські активісти вважають, що влада таким чином намагаються поцупити бюджетні кошти, виділені на ремонт доріг.
Якщо ремонт доріг проходить хоч в якомусь режимі, фасади будівель, що обвалюються, тільки чекають свою чергу на відновлення. На вулиці Буніна, 29 тиждень вже сиплеться будівля, скаржаться городяни. Шматки штукатурки просто падають на тротуар. На вулиці Мельницька, 16 обрушилися стіни колишнього житлового будинку. Нещодавно на вулиці Леонтовича, 10 на тротуар обвалився шматок балкона. Два балкона на другому поверсі там же мають помітні аварійні пошкодження.
Але все ж, ремонт будівель планується. Депутати міської ради прийняли програму розвитку та збереження історичного центру Одеси. В рамках цієї програми, яку прийняли на наступних три роки, запланували реставрацію і капітальний ремонт 200 будинків, що становлять історичну та архітектурну пам’ять міста.
Відзначимо, днями, за підтримки Одеської государской академії будівництва і архітектури, за участю одеської мерії відбувся міжнародний семінар «Сучасні фасадні технології будівництва, енергозбереження, світлопрозорі конструкції. Нові тренди та інноваційні рішення ».
Ольга Циктор

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.