Субота, 25 Травня, 2024

Підвищенню туристичного збору бути

21 гривню податку будуть платити приїжджі туристи за одну добу перебування в Одесі, повідомляє Odessa-future.

Таке рішення було прийнято депутатами сьогодні, 30 січня, на черговій сесії Одеської міської ради. Нововведення, що стосується туристичного податку, було потрібне внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати, яка в Україні з 1 січня 2019 року становить 4187 гривень. До цього рішення, податковий збір для туристів становив один відсоток від загальної вартості готельного номера. Тепер дана сума полягає в 0,5 відсотків в день від мінімальної заробітної плати в Україні. Така сума універсальна і єдина для всіх громадян, які прибувають до Одеси як туристи, як для вітчизняних, так і для іноземних.

Туристичний податок повинен бути сплачений людиною при заселенні в місця тимчасового проживання. Це стосується кемпінгів, готелів, хостелів, гуртожитків та приватних будинків. Перевірятимуть і тих, хто надає місце проживання, і тих, хто заселяється, на наявність талона про оплату туристичного збору. Готелі в такому ланцюжку виступають в якості податкових агентів, тобто – посередників.

Тепер сума податкового збору становитиме майже 21 гривню. Якщо порівнювати з попереднім роком, ця сума стала вдвічі більше. Адже якщо номер в готелі на добу коштував 1000 гривень, то при ставці в 0,1 відсотка, туристичний збір становив 10 гривень. Податок не зобов’язуються платити члени сім’ї людини першого та другого ступеня споріднення, який розміщує їх на своїй приватній власності. З метою контролю за виконанням даного нововведення, муніципалітет планує вести облік туристів в Одеській області.

Нагадаємо, що 23 листопада 2018 року було внесено зміни і правки до Податкового кодексу, серед яких і було рішення про збільшення туристичного збору.

 

Ольга Циктор

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.